Narzędzia jubilerskie na miarę XXI wieku

Rosnące zainteresowanie Polaków biżuterią autorską, czy polskimi arcydziełami sztuki jubilerskiej, sprawia, że w coraz większej ilości sklepów z biżuterią można znaleźć warsztat jubilerski. Specjalistycznym sprzętem zainteresowani są także producenci, grawernicy, początkujący artyści, czy właściciele punktów usługowych, w których dokonuje się reperacji biżuterii.
Zysk z posiadania specjalistycznego sprzętu jubilerskiego jest podwójny – po pierwsze klienci otrzymują pełnowartościowy, nowoczesny produkt; po drugie firmy produkujące biżuterię są w stanie zdystansować się od konkurencji.

 

Profesjonalizm na stanowisku pracy

– Obserwując klientów zaopatrujących się w narzędzia można zauważyć pewien powtarzający się schemat, nowopowstałe zakłady od razu wyposażają swoje pracownie w podstawowe narzędzia i maszyny – mówi Roman Siewert, Hurtownia Artykułów Jubilerskich GRANIT z Gdańska. – Jubilerzy posiadający zakład interesują się nowoczesnymi liniami obróbki powierzchni czy odlewniczymi, komputerowym wspomaganiem projektowania i wykonywania wzorów – dodaje. Narzędzia i maszyny jubilerskie oferowane na polskim rynku sprzedają się dobrze, głównie za sprawą ich wyspecjalizowania. Każda firma może znaleźć w ofercie hurtowni ze sprzętem jubilerskim niezbędne narzędzia i maszyny. – Zakłady produkcyjne stale potrzebują materiałów eksploatacyjnych takich jak gumy wulkanizacyjne, woski masy odlewnicze, ligury itp. Te firmy dbają także oto, aby obniżyć koszty produkcji, co sprawia, że stale inwestują w coraz nowocześniejsze urządzenia – mówi Paweł Markowski, kierownik działu narzędzi P.A.T. Bugała. – Natomiast punkty usługowe wykonujące naprawy biżuterii zakupują narzędzia ręczne oraz urządzenia, które pozwolą poszerzyć zakres usług np. gra [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej