Maurice Lacroix. Zegarek Pontos S.

Pontos_S, Maurice LacroixNurkujesz, biegasz, grasz w piłkę, jeździsz na rowerze? Potrzebujesz czasomierza, który precyzyjnie zmierzy czas trwania dowolnej Twojej aktywności? Zegarka, który wskaże czas jaki jeszcze możesz spędzić nurkując pod wodą, ile czasu zajęło Ci przejechanie odległości kilku kilometrów?...
Tym wszystkim oczekiwaniom sprosta nowy zegarek firmy Maurice Lacroix- Pontos S. Nowoczesny, sportowy, wyjątkowy zegarek o nietuzinkowej stylistyce, który jest odpowiednim urządzeniem dla wszystkich ludzi, kochających sport, także ten wyczynowy.

Sport jest inspiracją dla wielu producentów. Również projektanci tego niezwykłego zegarka spod znaku Maurice Lacroix, w swoim dziele zawarli odpowiedź na potrzeby tej istotnej, ale i różnorodnej aktywności człowieka. Z wizji ludzi, którzy od wielu lat tworzą zegarki została zrodzona nowa linia Pontos S. Zegarek ten jest pierwszym zegarkiem szwajcarskiej manufaktury Maurice Lacroix, który tak jednoznacznie zalPontos_S, Maurice Lacroixicza się go grona typowych diverów, czyli zegarków dla amatorów nurkowania.

Gdy spojrzymy na ten wyrób zegarmistrzów z Saignelegie, od razu zauważymy, stylistykę znanego już z rynku modelu Pontos, która w tym modelu została jednak kompletnie przełamana przez kilka udoskonaleń. Dzięki takiemu krokowi zegarek staje jako faworyt dla wielu potencjalnych nabywców, w pierwszym rzędzie typowo sportowych zegarków.
Nadaną mu sportową kolorystykę, możemy dostrzec w wykończeniu wskazówek, obrotowym, wewnętrznym pierścieniu, koronce obsługującej pierścień oraz w syntetycznym, elastycznym pasku (NATO style strap), który jest sprzedawany w komplecie z zegarkiem na stalowej bransolecie.

Pontos S został stworzony w 4 wersjach kolorystycznych. Obok dominującej, eleganckiej czerni dodatkowymi barwami są: czerwony, pomarańczowy, niebieski i szary.

Pontos_S, Maurice Lacroix Nowość z linii Pontos została wyposażona w kaliber ML112 oparty na mechanizmie ETA 7750 Valijoux, który zapewnia 46-godzinną rezerwę chodu. Na tarczy widać trzy mikrowskaźniki umiejscowione charakterystycznie dla wymienionego mechanizmu ETY. Służą one jako minutowy i godzinowy licznik stopera, oraz mały sekundnik zegarka. Średnica koperty, zapewniającej 200m wodoszczelności wynosi 43 mm.
Wskazówki zegarka zostały pokryte warstwą luminescencyjną co jest charakterystyczne dla zegarków sportowych i wydaje się być konieczne przy uprawianiu sportów ekstremalnych. Położenie wewnętrznego, niezbędnego dla nurków pierścienia jest regulowane za pomocą wciskanej koronki. Model Pontos S w kolorze czerwonym został wyposażony, w dodatkowy przycisk odpowiePontos_S, Maurice Lacroixdzialny za szybką korektę daty.
Kolekcja Pontos S znacznie wyróżnia się spośród innych modeli manufaktury Maurice Lacroix, ale zarazem doskonale pasuje do tej klasycznej, bardzo unikalnej marki jaką stworzyli zegarmistrzowie tej prężnie rozwijającej się szwajcarskiej manufakturowej firmy zegarkowej.

Pierwsze modele z tej wyjątkowo ciekawej kolekcji firmy Maurice Lacroix, właśnie pojawiające się na rynku w Polsce, można już nabyć w salonie odCzasu doCzasu w warszawskich Złotych Tarasach.

Jakub Wojdat
www.e-zegarki.info.pl