Sezon na modę

Popularność biżuterii modowej rośnie z sezonu na sezon. Co sprawia, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej podmiotów gospodarczych chcących zaspokoić oczekiwania klientów?

 


 

Klienci nie chcą przeznaczać na zakupy modnej biżuterii dużych pieniędzy, dlatego też decydują się na wybór ozdób wykonanych z nieszlachetnych materiałów. Modną biżuterię cechuje jej sezonowość, co przekłada się na jej cenę, a także niezwykle często jakość wyrobów.

 

Popyt zrodził podaż

Stale rosnące ceny metali i kamieni szlachetnych spowodowały, że klienci chętniej zaczęli kupować biżuterię sztuczną. Na polskim rynku pojawiało się wiele punktów sprzedaży biżuterii taniej, która wpisywała się w najnowsze trendy modowe. Nie można zapominać, że zapotrzebowanie Polaków na modne dodatki stale rośnie, co powoduje, że na naszym rynku biżuteryjnym pojawia się coraz więcej miejsc, gdzie można kupić biżuterię sztuczną. – Z biżuterią sztuczną sprawa jest równie skomplikowana jak z terminologią z nią związaną – zauważa Mikołaj Fijałowski, pracownik sklepu Blask, oferującego biżuterię sztuczną. – Z jednej strony mamy do czynienia z niskiej jakości, tanią biżuterią, z drugiej z biżuterią tzw. modową, czyli tą, która tworzona jest pod konkretne oczekiwania klientów, która wpisuje się w modę panującą w danym sezonie – zauważa Fijałkowski.

 

Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj biżuterii sztucznej cieszy się w Polsce dużą popularnością. Nie można zapominać, że o ile biżuteria modowa nieodłącznie związana jest z kolekcjami odzieżowymi, trendami obowiązującymi w danym sezonie, to biżuteria sztuczna, masowo pojawiająca się na polskim rynku, nie niesie ze sobą niemal żadnej wartości. – Klienci sklepów z biżuterią chcą posiadać modne dodatki, ab [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk