3DESIGN

Kontynuując rozpoczęty w poprzednim numerze temat komputerowego projektowania biżuterii, prezentujemy szczegółowy opis pierwszego z kilku dostępnych u polskich dystrybutorów programów
pj_2008_07-24.jpg

Narzędzie 3DESIGN to nowoczesne i wyjątkowe rozwiązanie 3D dla jubilerów samodzielnie projektujących swoje wyroby. Wyjątkową cechą, która wyróżnia ten program, jest tzw. parametryczność. Budowa programu, interface, łatwa obsługa, polska wersja językowa oraz gotowe ćwiczenia w języku polskim - to wszystko sprawia, że program jest bardzo prosty w obsłudze a do tego łatwy do opanowania.

Technologia parametryczna

3DESIGN to jedyny program dla jubilerów zbudowany w oparciu o zaawansowaną technologię parametryczną. W dużym uproszczeniu parametryczność pozwala na edycję drzewka konstrukcyjnego z automatycznym dopasowaniem całego modelu do nowo wprowadzonych zmian. Oznacza to, że np. zmieniając kształt, rozmiar lub liczbę kamieni, 3DESIGN automatycznie dopasuje pozostałą część modelu do nowych warunków. W innych dostępnych na rynku programach dopasowanie modelu do zmian nie jest możliwe lub trzeba przeprowadzić je ręcznie.

Tworząc projekty z 3DESIGN, cały czas widzimy, jak wygląda wyrób, podczas gdy w innych programach edytujemy linie lub zielone bryły, a efekt pracy widoczny jest dopiero po renderingu. Projektując biżuterię w 3DESIGN, pracujemy z elementami o kolorze złota, srebra lub jakiegokolwiek innego wybranego przez nas materiału. Dzięki temu widzimy, jak wygląda nasza biżuteria w każdym momencie procesu tworzenia.

[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl