Rekordowy rok 2007 dla Swatch Group

pj_2008_07-57.jpgWartość sprzedaży brutto Grupy Swatch w 2007 roku wyniosła prawie 6 miliardów CHF. Dotychczasowe miesiące bieżącego roku też nastrajają optymistycznie


Swatch Group Spółka akcyjna Swatch Group AG i jej firmy siostrzane (łącznie z koncernem) to działające na całym świecie przedsiębiorstwo reprezentowane w sektorze gotowych zegarków i biżuterii przez 19 marek we wszystkich segmentach rynkowych i cenowych. Ponadto koncern ma badzo silną pozycję przemysłową w sektorze mechanizmów i części do zegarków oraz elektronicznych systemów. Spółka została zarejestrowana i ma siedzibę w Szwajcarii w Neuchatel.

Dane finansowe

W przedmowie pisma do akcjonariuszy Nikolas G. Hayek, prezes zarządu Swatch Group, napisał tytułem podsumowania: "Minął kolejny rok i znowu Grupa Swatch osiągnęła fantastycze wyniki pod względem obrotów, zysku i rozwoju. Nowe rekordy, nowe zyski, nowy wzrost i optymistyczne perspektywy na bieżący rok czynią nas silnymi". I rzeczywiście: 2007 rok okazał się dla grupy rekordowy w wielu dziedzinach. Obroty brutto względem poprzedniego roku wzrosły o 17,6% i osiągnęły rokordową wartość 5 941 milionów CHF. Zysk koncernu po raz pierwszy w historii Swatch Group przekroczył miliard CHF (wzrost o 22,3%). Najbardziej do tych najlepszych w dotychczasowej historii grupy wyników przyczyniły się segmenty zegarków i biżuterii oraz produkcyjny. W tym pierwszym osiągnięty został dwucyfrowy, rekordowy wzrost w wysokości ponad 20%, widoczny we wszystkich kategoriach cenowych i we wszystkich markach.

[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl