Letnie Targi Trendów Jubilerskich i Zegarkowych Jubinale

10 – 12 czerwca
Teren Targów Krakowskich
Ul. Centralna 41 A
Organizator: Dom Mediowy Polska Biżuteria,

ul. Edisona 3/3,
80-172 Gdańsk


Jubinale - najmłodsza platforma targowa branży jubilerskiej w Polsce z roku na rok umacnia swoją pozycję na rynku, a charakterystyczny zielony smok to logo rozpoznawalne nie tylko w Polsce. Siłą targów jest doskonałe połączenie miejsca i czasu. Kraków to znana na całym świecie kulturalna stolica Polski, która słynie z ilości działań artystycznych i turystycznych atrakcji. Dzięki swojemu położeniu miasto jest doskonale skomunikowane zarówno z zachodem Europy, jak i jej południową częścią i samo jest doskonale rozpoznawalną marką.


Ustanowienie terminu targów na pierwszą połowę czerwca i położenie nacisku na „letnie trendy” okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu Jubinale dają możliwość zapoznania się z najnowszymi tendencjami w modzie i uzupełnienia asortymentu przed szczytem turystycznego sezonu.   


W tym roku na targi odbywające się pod hasłem letnich trendów przybędzie około 150 wystawców, którzy zaprezentują ofertę biżuterii srebrnej, złotej, z kamieniami jubilerskimi i bursztynem, biżuterii fantazyjnej oraz najnowsze projekty biżuterii designerskiej.


Od początku Targom Jubinale towarzyszy platforma „Trend Skaut Polskiej Biżuterii”. Jest to autorski pomysł organizatora targów na promocję młodych, zdolnych projektantów. W ramach platformy na promocyjnym stoisku (w ramach tzw. „Trendów Projektantów”) swoje prace pokazuje wybrana osoba - w tym roku jest to MARIA GŁOWACKA, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Młoda projektantka pokaże na Jubinale swoją pierwszą autorską kolekcję przeznaczoną do sprzedaży – „biżuterię akwarelową”.


Promocyjnymi stoiskami na Targach zostały także nagrodzone laureatki konkursu Klejnot Polskiej Biżuterii – Magdalena Kieruzel, Agnieszka Niewiadomska i Joanna Stencel.


Zupełną nowością, która z pewnością zainteresuje wielu wystawców i odwiedzających,  będzie specjalna sesja fotograficzna, która przeprowadzana będzie w ramach Targów. Modelki będą prezentowały na sobie biżuterię wystawców, a wszystko „na żywo” dokumentować będzie profesjonalny fotograf.  Jest to innowacja w ramach branżowych targów i atrakcyjna forma prezentacji biżuterii, która przyczyni się do jej promocji.


W programie Jubinale znajdą się także warsztaty biżuterii w obecnie bardzo modnej technice sutasz. Przez dwa dni pod okiem nauczycieli z Wytwórni Antidotum chętni będą mogli spróbować swoich sił w „sutaszowaniu” i nauczyć się podstaw splatania kolorowych, jedwabnych nici tak, aby nadać im formę ozdoby.


Na stoisku Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich będzie można zasięgnąć porady odnośnie renowacji i napraw biżuterii, jej wyceny oraz oceny jakości metali i kamieni szlachetnych.


Targi są przeznaczone dla branżowych kupców i odwiedzających, wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Krakowa i okolic organizatorzy pozostawili jeden dzień otwarty dla publiczności. Tradycyjnie jest to ostatni dzień targów – niedziela, 12 czerwca.


Targi objęte zostały patronatem honorowym: Pana Marszałek Województwa Małopolskiego Marka Sowy, Pana Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Pana Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.


Gości spoza branży
zapraszamy wyłącznie w niedzielę.

•    W dniu 12 czerwca (niedziela) targi JUBINALE otwarte będą dla szeroko rozumianej publiczności w godz. 10.00 - 17.00
•    W tym dniu obowiązują bilety wstępu.
•    Normalny w cenie 15,-
•    Ulgowy w cenie 10,- (dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów. Dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny.)
•    Katalog Wystawców 25,-
•    Parking na terenie targów w tym dniu jest bezpłatny.

 


Program Targów JUBINALE'11Piątek 10 czerwca – dzień branżowy
 
•    10.00  Profesjonalna sesja fotograficzna biżuterii i mody z udziałem modelek - trwa przez cały dzień targowy, atelier stoisko nr 246
•    11.30    Otwarcie targów, scena
•    12.00  Rozpoczęcie otwartych warsztatów biżuterii w technice sutasz, prowadzonych przez Wytwórnię Antidotum, stoisko nr 244
•    14.00    Seminarium "Biżuteria w nowym świetle: systemy oświetleniowe LED dla jubilerów",
Krzysztof Białkowski, stoisko nr 245
•    15.00   Seminarium  "Wykonanie prototypu biżuterii od projektu 3D do odlewu", Mariusz Deptuch i Paweł Markowski, stoisko nr 245
•    17.00 Prezentacja fotografii z sesji fotograficznej biżuterii i mody, atelier stoisko nr 246
 

Sobota 11 czerwca – dzień branżowy

•    10.00    Profesjonalna sesja fotograficzna biżuterii i mody z udziałem modelek - trwa przez cały dzień targowy, atelier stoisko nr 246
•    12.00    Kontynuacja otwartych warsztatów biżuterii w technice sutasz, prowadzonych przez Wytwórnię Antidotum, stoisko nr 244
•    14.00    Seminarium "E-jubiler: fikcja czy rzeczywistość? Rola internetu w hurtowej i detalicznej sprzedaży"
Radosław Piedziuk, stoisko nr 245
•    15.00  Seminarium "Biżuteria w nowym świetle: systemy oświetleniowe LED dla jubilerów:
Krzysztof Białkowski, stoisko nr 245
•    17.00  Prezentacja fotografii z sesji fotograficznej biżuterii i mody,
atelier stoisko nr 246


Niedziela 12 czerwca – dzień otwarty dla publiczności 
 
•    10.00    Profesjonalna sesja fotograficzna biżuterii i mody z udziałem modelek - trwa przez cały dzień targowy, atelier stoisko nr 246
•    12.00  Pokaz prac wykonanych na otwartych warsztatach biżuterii w technice sutasz, prowadzonych przez Wytwórnię Antidotum,
stoisko nr 244WYSTAWY

Wystawy Galerii Sztuki z Legnicy – stoisko nr 63
Wystawy wchodzące w skład Legnickiego Festiwalu Srebra

 
Efekt Antidotum – stoisko nr 243
Wystawa Wytwórni Antidotum oraz prac wykonanych na warsztatach podczas targów Jubinale 2011


Klejnot Polskiej Biżuterii – stoisko nr 214
wystawa prac laureatów konkursu - Magdalena Kieruzel, Agnieszka Niewiadomska, Joanna Stencel

Klejnot Polskiej Biżuterii – stoisko nr 100
wystawa fotograficzna prac z konkursu


Australijskie Inspiracje - stoisko nr 174
Studio Rox Adam Wyspiański - wystawa biżuterii i rzeźby


Zegary i zegarki – stoisko nr 242
wystawa zegarów astronomicznych i rzemiosła zegarmistrzowskiego Franciszka Wieganda

Trend-Skaut Polskiej Biżuterii – stoisko nr 207
Maria Głowacka - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi


Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich - stoisko nr 175
Bezpłatna wycena biżuterii i kamieni szlachetnych prowadzona przez specjalistów Stowarzyszenia

Ogólnopolska Komisja Złotniczo-Jubilerska - stoisko nr 171
Porady ekspertów w sprawie oceny autentyczności oraz napraw i renowacji wyrobów rzemiosła jubilerskiegoPlatforma Trend - Skaut Polskiej Biżuterii - czyli poszukiwanie swojej drogi we wzorniczym gąszczu współczesnego świata to pomysł  organizatora targów Jubinale - Polskiej Biżuterii, na promocję młodych talentów w dziedzinie projektowania biżuterii.


Platforma Trend-Skaut skierowana jest do uczniów, studentów i absolwentów szkół branżowych, kształcących młodych twórców biżuterii (uczelni wyższych, szkół rzemiosł, szkół średnich, inicjatyw prywatnych itd.)


Celem platformy jest wspieranie młodego artysty poprzez działania promocyjne (reklama, artykuły w branżowych pismach, profesjonalne port folio itp.) oraz ukazanie możliwości wykorzystania działań marketingowych w praktyce działań rynkowych.
 

Każdego roku pod patronatem Polskiej Biżuterii swoje prace pokazać będzie mógł jeden młody designer (uczeń lub student szkoły branżowej) o ciekawym, nowatorskim i świeżym spojrzeniu na biżuterię i jej projektowanie. Niejako obejmując nad nim opiekę organizator targów chce przybliżyć młodemu artyście możliwości, jakie stwarzają odpowiednia promocja i właściwie dobrane działania marketingowe oraz pokazać ich praktyczny wpływ na postrzeganie projektanta w branży.


Trend-Skaut 2011
Maria Głowacka


Maria Głowacka jest zeszłoroczną absolwentką Katedry Projektowania Biżuterii na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za swoją dyplomową kolekcję „Akwarelowej biżuterii” wykonanej z metalu i barwionego papieru otrzymała wyróżnienie.


Młoda projektantka zaadaptowała kolekcję na potrzeby komercyjne tworząc kobiecą i lekką biżuterię z jedwabiu. W pracach używa zarówno materiałów szlachetnych, charakterystycznych dla biżuterii, jak i nietypowych, nietrwałych czy pozornie bezwartościowych. Lubi zarówno organiczne, jak i geometryczne formy przestrzenne. Większość jej prac łączy gra kolorem (metalów, emalii, tworzyw sztucznych, papieru czy folii).