Biżuteria w kolorach jesieni

Ewa Bednarz,
redaktor naczelna czasopism Antyki i Modern Art.
Jest także dziennikarzem ekonomicznym i ekspertem zajmującym się tematyką finansową. Publikuje m.in. w Gazecie Prawnej i Newsweek Polska.

Trendy według sieci jubilerskich


W najbliższym sezonie będziemy nosić wszystko, co się srebrzy, złoci, błyszczy. Modne są ciepłe odcienie brązów, czekolady, rudości, bordo i wszelkie szarości. A wszystko stonowane, lekko przyprószone, bez ostrych barw

Na paryskich wybiegach szaro i czarno. Smutne kolory przełamują akcenty czerwone, fioletowe, biskupie. Czasem w oczy zakłuje ostry szafir lub amarant. Chanel stawia na plastikowe bransoletki i klasyczne perły. Lanvin proponuje duże naszyjniki w kolorze amarantowym. Powoli przedzierają się jednak cieplejsze tony: musztardy i żółcieni. Te ostatnie królują również w Polsce. - Światem biżuterii rządzi klimat - śmieje się Anna Orska, projektantka firmy jubilerskiej W. Kruk. - Co innego jest modne w Paryżu, co innego w rozświetlonych Włoszech, a co innego w Polsce.

Tam gdzie rządzi słońce, nikt nie boi się ostrych barw, np. modraków i nadmiaru biżuterii. To, co zdobi Włoszkę niekoniecznie jednak pasuje do Polki. Polki ubierają się już odważniej, ale do biżuterii podchodzą bardzo konserwatywnie. Kupują ją na lata, a nie na jeden sezon. Często robią z niej amulet, który noszą bez względu na porę roku - dodaje projektantka. Krótkie serie są więc tylko dla koneserów.

Bursztyn w kolorze bordo

W modzie biżuteryjnej panują srebrzystości, złoto, mosiądz, kobalt i odcienie grafitu. Kolory nabrały szlachetności i dostojeństwa. Wspólnym akcentem jest tylko błysk. - Czasem nawet tkaniny nasycone są tymi kolorami. Powierzchownie wygląda to trochę staro, ale takie przecierki doskonale komponują się z czerniami - mówi Anna Orska. Helena Palej z firmy Apart podkreśla natomiast renesans złota - od białego, przez żółte po różowe, ostatnio trochę zapomniane.

Łączenie różnych odcieni wciąż jest na czasie. Zgadzają się z nią wszyscy styliści. Powoli doceniamy też bursztyn. Musi [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl