Brylanty warte miliony złotych od 3 czerwca w Warszawie

Diamenty są piękne, ponadczasowe i niezwykle cenne, dlatego nieczęsto jest okazja, aby je oglądać na żywo. Firma Diamonds International Corporation, ekspert w dziedzinie diamentów inwestycyjnych, po raz kolejny zdecydowała się przedstawić wyjątkową  kolekcję kamieni i biżuterii sygnowaną logo D.I.C szerszej publiczności. Wystawa odbędzie się w dniach 3 – 22 czerwca 2011, w jedynym w Polsce, diamentowym showroomie przy ul. Miedzianej 3a w Warszawie. Zwiedzający będą mieli niebywałą okazję podziwiać m.in. przepiękną koronę Miss Universe 2010, wysadzaną 268 diamentami! A także wyjątkowe okazy kamieni inwestycyjnych do 12,5 ct.


Ubiegłoroczna ekspozycja niezwykłej i drogocennej biżuterii zorganizowana w showroomie diamentów D.I.C, cieszyła się ogromną popularnością. Duże zainteresowanie publiczności, a także liczne wzmianki w mediach, sprawiły,  że firma D.I.C postrzegana jest obecnie już nie tylko,  jako największy ekspert w dziedzinie diamentów inwestycyjnych, ale także jako producent wyrafinowanej, ekskluzywnej biżuterii.


Tym razem w showroomie D.I.C, na miłośników diamentowej biżuterii, będzie czekała ekspozycja luksusowych wyrobów jubilerskich o wartości kilkuset milionów złotych. Korona królowej piękności Miss Universe 2010, kunsztownie wykonana przez najlepszych, czeskich jubilerów, wysadzana jest aż 268 brylantami i ametystami. Wszystkie kamienie oprawione są w czternastokaratowe złoto, a ogólna wartość tej oryginalnej tiary wynosi ponad trzysta tysięcy złotych. Ponadto na wystawie zaprezentowane zostaną wyroby jubilerskie sygnowane logo D.I.C, samodzielne diamenty  inwestycyjne o różnych barwach i szlifach, o wielkości od jednego aż do 12,5 ct, a także ekskluzywne zegarki damskie i męskie wysadzane szlachetnymi kamieniami. - „Celem wystawy jest promocja wiedzy o diamentach i uświadomienie szerokiej publiczności, iż oprócz tego że są atrakcyjnym dodatkiem do strojów, synonimem dobrego statusu społecznego są także jednym z bezpieczniejszych instrumentów inwestycyjnych.”– mówi Dawid Franke Prezes firmy D.I.C. Polska i dodaje – „Ich cena w ostatnich stu latach nigdy nie zmalała. Dlatego są doskonałą i pewną lokatą kapitału. W Warszawie zaprezentujemy najpiękniejsze klejnoty oraz drogie kamienie o różnej wielkości.” Wystawę będzie można oglądać w showroomie D.I.C. przy ul. Miedzianej 3a od 3 do 23 czerwca. Czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. od 10:30 do 18:30, w weekendy od godz. 13:00 do 17:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.


Firma Diamonds International Corporation – D.I.C. a.s. powstała na przełomie 2005 roku. Najważniejszą działalnością firmy jest produkcja i sprzedaż oryginalnej biżuterii diamentowej, diamentów inwestycyjnych oraz handel hurtowy drogimi kamieniami. Wszystkie wyroby jubilerskie pochodzą z własnych pracowni i chronione są znakiem ochronnym rejestrowanym w ramach całej Unii Europejskiej, marką producenta D.I.C. oraz znakiem probierczym według obowiązującej legislatywy. Partnerami firmy są wiodące światowe szlifiernie. Firma współpracuje ze znanymi projektantami i designerami, bierze udział w akcjach charytatywnych i pomaga w tworzeniu fachowej opinii na temat diamentów. W tym roku firma DIC została laureatem dwóch prestiżowych nagród – Luksusowej Marki Roku 2010 i Medalu Europejskiego.