Wystawa zegarków Portofino 2011

Od wtorku 24-go maja w salonie odCzasu doCzasu w Złotych Tarasach rozpoczęła się wystawa nowych – zaprezentowanych po raz pierwszy w trakcie Salonu Ekskluzywnego Zegarmistrzostwa - SIHH 2011 w Genewie, zegarków z linii Portofino firmy IWC. Ciesząca się długą tradycją firma International Watch Company z Schaffhausen od początków swego istnienia zaliczana jest do czołowych manufaktur zegarkowych na świecie. Jej założycielem był Amerykanin, Florentine Ariosto Jones, który mając zaledwie 27 lat rozpoczął produkcję mechanizmów do zegarków kieszonkowych. Jako człowiek pochłonięty wizją połączenia amerykańskiego doświadczenia z dziedziny automatyki, z już wówczas legendarną szwajcarską precyzją, na miejsce założenia manufaktury wybrał szwajcarskie miasto – Schaffhausen. Zegarki IWC Portofino 2011

Marka IWC jest doskonale znana na naszym rynku i jako jedna z nielicznych była tu obecna tak przed II Wojną Światową, jak i poprzez wszystkie następne lata. Charakterystyczne i wyjątkowe, choć klasyczne wzornictwo pozwalało łatwo wyróżnić wyroby tej firmy, a najwyższe uznanie było efektem zadowolenia posiadaczy zegarków, z wielu lat bezproblemowego ich użytkowania. Ta nieprzeciętna jakość w największym stopniu budowała pozycję firmy wśród naszych rodaków.
Zegarki IWC Portofino 2011Zegarki z linii Portofino zawsze były bardzo chętnie wybierane przez klientów w Polsce, a prezentowane w tym roku zupełnie nowe modele obok lubianej klasyki, wnoszą także dodatkowe elementy wskazań. Dzisiaj przedstawione po raz pierwszy na naszym rynku, zegarki z linii Portofino mają kilka cech, które mogą zadecydować o ich powodzeniu i uznaniu klientów. Istotnym jest użycie nowego, własnego mechanizmu w wersji z 8-mio dniową rezerwą chodu. Ten właśnie mechanizm z manualnym naciągiem, rezerwą chodu i bocznym sekundnikiem, będący manufakturowym wyrobem firmy IWC zachwyca fanów zegarmistrzostwa swoim wyglądem i parametrami. Ośmiodniowa rezerwa napędu z sygnalizację jego poziomu wypełnia potrzebę dodatkowych wskazań w dzisiejszych czasomierzach, a mały sekundnik i datownik zdecydowanie pozytywnie wpływają na optyczne zrównoważenie tarczy i dodają zegarkowi elegancji. Portofino Chronograph posiada znacznie mniejszą niż w tradycyjnych zegarkach ze stoperem wskazówkę sekundową, co poprawia łatwość odczytu wskazań stopera, wystarczająco sygnalizując pracę mechanizmu. Jak zwykle w ostatnim czasie, nowe modele mają koperty większe od swoich poprzedników. Są one równocześnie doskonale wyprofilowane i świetnie układają się na nadgarstkach. Portofino Automatic w kopercie złotej posiada piękną grawerkę na deklu.

Zegarki IWC Portofino 2011Zegarki IWC Portofino 2011Zegarki IWC Portofino 2011Zegarki IWC Portofino 2011Zegarki IWC Portofino 2011


Zegarki z mechanizmem manufakturowym posiadają wyjątkowe paski, wykonane specjalnie dla nich, przez znamienitego włoskiego producenta – firmę Santoni. W modelach podstawowych (wskazania: daty, godziny, minuty i sekundy) oraz w modelach ze stoperem istnieje możliwość wyboru, lub zamiany w posiadanym zegarku, pomiędzy skórzanym paskiem, czy delikatną, metalową bransoletą.
Prezentowane na wystawie zegarki z linii Portofino, dostępne będą w sprzedaży od września, jednak już teraz warto bliżej zapoznać się z całym wachlarzem nowych modeli. Wystawa potrwa do 15-go czerwca.

Władysław Meller
www.zegarki.info.pl