Strzeżonego… Jak się zabezpieczyć przed kradzieżą

pj_2007_11-42.jpgFirmy ubezpieczeniowe niechętnie ubezpieczają firmy jubilerskie. Nie ma na rynku specjalnej oferty dla producentów i sprzedawców precjozów. Natomiast stosowanie zabezpieczeń jest obowiązkowe i zależy od kwoty przechowywanych precjozów

Chcący się ubezpieczyć jubiler, powinien zapytać wszystkie zakłady ubezpieczeń, które prowadzą ubezpieczenia od kradzieży (tzn. Grupę 9 Działu II - wykaz takich zakładów ubezpieczeń znajduje się na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego) o szczegóły oferty dla takich jak on przedsiębiorców - informuje PJ Andrzej Maciążek, Dyrektor Biura Polskiej Izby Ubezpieczeń. - W praktyce znalezienie ubezpieczenia dla takiego ryzyka można powierzyć brokerowi, który reprezentując swego klienta - jubilera znajdzie zakład ubezpieczeń, który zawrze umowę na, najczęściej określonych indywidualnie, specjalnych dla takiego ryzyka warunkach.

Decydujące znaczenie będzie tu miała suma ubezpieczenia i warunki zabezpieczeń u klienta. Niestety, to tylko teoria, w rzeczywistości zdarzają się problemy - podkreśla Jolanta Szczepańska broker z Gdańska. - Mieliśmy sytuację, że kolejne zakłady odmawiały polisy pewnej firmie, która została wcześniej okradziona. Potwierdzają to nasi rozmówcy z branży, którzy zwracają uwagę, że kiedy zostają okradzeni, najpierw muszą udowodnić, że nie sami się okradli.

Firmy ubezpieczeniowe często sprawiają wrażenie, jakby zakładały, że firma jubilerska wykupuje
[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl