Trójwymiarowa egzotyka w ofercie Skarbnicy Narodowej

Z okazji zbliżającej się wiosny Polskę odwiedziły tropikalne motyle. Skarbnica Narodowa oferuje nową, unikalną monetę, która prezentuje te stworzenia w trójwymiarze. Efekt 3D sprawia, że wyglądają niemal jak żywe.

Wiosna przybywa wielkimi krokami. Do życia budzą się liczne, przepiękne stworzenia, m.in. motyle. Jak się okazuje aby je spotkać nie trzeba iść na łąkę. Także wycieczka do egzotycznej Afryki nie będzie konieczna. Można dostrzec je w Polsce na nowych monetach z oferty Skarbnicy Narodowej. Dzięki elementom imitującym motyle skrzydła, umieszczonym na powierzchni monety, odnosimy wrażenie jakby one rzeczywiście po niej fruwały.

Na wspomnianej monecie znajduje się motyl należący do rodziny rusałkowatych. Gatunek ten został odkryty w tropikalnych regionach Afryki Środkowej. Po raz pierwszy przedstawił go Ferdinand Ochsenheimer, entomolog specjalizujący się w badaniu motyli. Unikalną cechą, która łączy wszystkich członków tego gatunku jest posiadanie tylko dwóch funkcjonalnych par nóg. Trzecia służy do oczyszczania, dlatego powszechnie określa się te unikalne motyle mianem czyszcząco-chodzących.

\"Ten niezwykle rzadki okaz zagościł na wypukłej części nowej monety wyemitowanych przez Republikę Kamerunu, które są dostępne w ofercie Skarbnicy Narodowej. Teraz można odnieść wrażenie, że motyle te latają tuż obok nas. Mamy tu do czynienia z numizmatyką w całkowicie nowym wizualnym efekcie!\" - powiedział Adam Zieliński, Dyrektor Zarządzający Skarbnicy Narodowej.