Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Zakończył się Londyński Tydzień Bizuterii | Polski Jubiler

-->

Zakończył się Londyński Tydzień Bizuterii

Święto biżuterii oraz wszystkich jej entuzjastów obchodzone w stolicy Wielkiej Brytanii dobiegło końca. Organizatorzy uznali zgodnie, że tegoroczna edycja była bardzo udana. Tradycyjnie wśród imprez nie zabrakło również tych promujących młode talenty. \"Treasure\" to impreza zamykająca LJW, która wyłania szczególnie utalentowanych projektantów. \"Jest kilku nadzwyczajnych projektantów, którzy w swojej pracy używają różnego rodzaju materiałów oraz nowatorskich technik. Ich inspiracje są niesamowite\" - powiedziała Della Tinsley,dyrektor London Jewellery Week. Nagrodę główną jury konkursu \"Treasure\" przyznało Joannie Dahdah, absolwentce Central Saint Martins College of Art & Design. Kształty, kolory oraz tekstury w obrazach Gustawa Klimta są główną inspiracją młodej projektantki. Kompozycje kół i kwadratów rozświetlone ciepła barwą metali szlachetnych rzeczywiście doskonale oddały zmysłowy nastrój, charakterystyczny dla twórczości Klimta.

W tegorocznej edycji London Jewellery Week na uwagę zasługuje również inicjatywa jubilerów zrzeszonych w kampanii \"dobrych praktyk\". Kampania ma na celu promocję zrównoważonej produkcji i handlu. Zasady etyczne powinny obowiązywać na kązdym etapie produkcji - począwszy od kopalni, na fabryce opakowań skończywszy. Nie bez znaczenia jest również kwestia ochrony środowiska.