Wielcy jubilerzy po raz pierwszy z Haute Couture

Uczestniczące w rozpoczynającym się 25 stycznia paryskim tygodniu Haute Couture domy mody, po raz pierwszy w historii tego najważniejszego wydarzenia w branży pokażą kolekcje wiosenno-letnie 2010 wraz z największymi światowymi jubilerami.

Wielcy jubilerzy, tak jak i wielcy krawcy, należą do najcenniejszych nabytków francuskiego dziedzictwa narodowego. \"Po raz pierwszy podczas tygodnia Haute Couture \"wysoka biżuteria\" zostanie zaprezentowana w ostatnim dniu pokazów, 28 stycznia\" - czytamy w komunikacie prasowym Francuskiej Federacji Krawiectwa.

\"W jubilerskiej premierze wezmą udział Boucheron, Cartier, Chanel Joaillerie, Chaumet, Christian Dior Joaillerie, Mellerio dits Meller i Van Cleef & Arpels. Prestiżowe marki biżuterii dołączą do równie prestiżowych domów mody, wśród których nie zabraknie Chanel, Elliego Saaba, Jean Paula Gaultiera czy Valentino\" - informuje Francuska Federacja Krawiectwa.

W odbywającym się dwa razy w roku tygodniu Haute Couture zwykle uczestniczy około 25 domów mody, ale w Federacji zrzeszonych jest tylko 11 członków stałych, wśród których Dior, Chanel czy Givenchy. Zgromadzony 17 listopada Komitet wielkiego krawiectwa zaprosił do uczestnictwa w styczniowych kolekcjach belgijskiego projektanta Josephusa Thinistera.