Diamenty syntetyczne coraz popularniejsze w Stanach Zjednoczonych

Syntetyczne diamenty są identyczne jak ich wydobywane w kopalniach odpowiedniki, jednak do ich produkcji nie trzeba tak dużej siły roboczej oraz masowej eksploatacji górniczej, szkodliwej dla środowiska. Powstają w procesie wykorzystującym wysokie ciśnienie oraz wysoką temperaturę i charakteryzują się takim samym składem chemicznym jak prawdziwe diamenty i również jak one mogą występować w trzech wersjach kolorystycznych: tradycyjnej - białej, żółtej, oraz niebieskiej. Czołowym sprzedawcą syntetycznych diamentów w Stanach Zjednoczonych jest firma D. NEA, która
niedawno rozszerzyła linię swojej biżuterii ślubnej na wiele klasycznych wzorów, jak również wzbogaciła ofertę o niestandardowe projekty. D. NEA do oprawienia diamentów wykorzystuje równie przyjazne dla środowiska - metale szlachetne z odzysku. W ten sposób odpowiedzialni konsumenci świadomie dokonujący zakupów mogą przekonać się, że biżuteria - nawet ta najbardziej luksusowa, także może być \"eko\". Obecnie firma D. NEA oferuje syntetyczne diamenty w kolorze białym wielkości do jednego karata, w kolorze niebieskim do 1,25 karata i żółtym - do dwóch karatów.
Białe lub bezbarwne diamenty cieszą się największym powodzeniem jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe, ale jednocześnie są najtrudniejsze do wyhodowania w środowisku laboratoryjnym. W rzeczywistości tylko dwa przedsiębiorstwa: D. NEA oraz Apollo,oferują prawdziwie białe diamenty syntetyczne.