Srebrny maraton, czyli Festiwal Srebra 2007 w Legnicy

W dniach 18 - 19 maja odbyła się kulminacja
Festiwalu Srebra, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy. W tym roku imprezy odbywały się pod
hasłem "Piękno Absolutne"
Dwudniową kulminację festiwalu rozpoczął piątkowy wernisaż wystawy: HOLOWNIA w holu legnickiego Starego Ratusza, prezentującej prace nadesłane na 16. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej PI˘KNO ABSOLUTNE, ale niezakwalifikowane do wystawy konkursowej. Następnie w Galerii Srebra Pod Przepiórczym Koszem otwarto wystawę Rafała Kozubowicza z cyklu DEBIUTY. Wieczór zakończył koncert Kasi Stankowskiej i jej kwartetu w ramach cyklu SILVER JAZZ.
Granice sztuki globalnej
W sobotę goście Festiwalowi rozpoczęli w hotelu Qubus, uczestnicząc w sesji naukowej "Granice sztuki globalnej". Tegoroczne spotkanie naukowców i artystów miało na celu refleksję nad trendami, metodami i zjawiskami w sztuce najnowszej. Sesja stanowiła pole wymiany poglądów na temat pojęcia piękna oraz przegląd aktualnych trendów w złotnictwie. Udział w sesji wzięli m.in. prof. dr hab. Jan Kurowicki, dr Mirosław Kocur, ks. dr J. Pazgan, Renata Sobczak-Jaskulska, jak również artyści złotnicy: Michael Petry, Piotr Cieciura, Sławomir Fijałkowski, Paweł Kaczyński oraz Aneta Lis- Marcinkiewicz i Adriana Lisowska.


Srebrne szkoły
W sobotnie popołudnie w sali Legnickiego Centrum Kultury otwarta została wystawa z cyklu Srebrne Szkoły, która prezentuje prace najważniejszych uczelni artystycznych w Europie, kształcących artystów-projektantów biżuterii. Tym razem pokazano prace profesorów i studentów UCE Birmingham Institute of Art and Design School of Jewellery z Birmingham (Wlk. Brytania) [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Monika Szpatowicz