Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Lekkie rozczarowanie na rynku złota | Polski Jubiler


Lekkie rozczarowanie na rynku złota

Aprecjacja dolara spowodowała, że cena uncji złota spadła do 960$. Posiadaczy złotych sztabek rozczarowały też banki centralne, które dzisiaj nie zdecydowały się na poluzowanie polityki monetarnej. Na czterocyfrowe ceny złota w USD trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Gdy wczoraj kurs złota dotarł do 990$ wielu myślało, że atak na poziom tysiąca dolarów za uncję jest już tylko kwestią czasu. I to dość krótkiego. Tak się jednak nie stało, a przesądziły o tym wydarzenia na rynku walutowym. Kurs EUR/USD, który z poziomu 1,4336$, spadł wczoraj do 1,41$, dziś zdołał nawet przełamać tą barierę.

Mocniejszy dolar sprawia, że metale szlachetne stają się droższe dla inwestorów spoza USA, co zwiększa pokusę realizacji zysków z długich pozycji i zarazem zmniejsza popyt ze strony inwestorów rozliczających się w euro.