“Różowe Pantery” za kratkami

Francuska policja zatrzymała dwóch członków międzynarodowego gangu \"Różowe Pantery\", specjalizującego się w kradzieży luksusowej biżuterii wartej miliony euro.Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o przynależność do grupy przestępczej, ściganej przez policję na całym świecie. Gang składa się ze 150-200 osób, w większości pochodzenia serbskiego.

Według policji, \"Różowe Pantery\" dokonały w ostatniej dekadzie około 200 włamań do sklepów z biżuterią m.in. w Londynie, Tokio, Saint-Tropez i Dubaju. W grudniu ubiegłego roku ze sklepu jubilerskiego \"Harry Winston\" przy alei Montaigne w centrum Paryża złodzieje zrabowali klejnoty na łączną sumę 85 milionów euro.

Dwójka aresztowanych narodowości serbskiej w wieku 36 i 38 lat jest podejrzana o dokonanie dwóch niedawnych włamań w Lozannie i Monako. Przed wtorkową akcją policja aresztowała już kilku innych członków gangu.

Nazwę \"Różowe Pantery\" nadali tej grupie przestępczej policjanci ze Scotland Yardu, nawiązując do serii filmów o przygodach inspektora Clouseau, w którego postać wcielił się Peter Sellers.