Święto biżuterii na Wyspach

W ramach tegorocznej edycji londyńskiego Tygodnia Biżuterii Coutts, który odbędzie się w dniach 8-14 czerwca, będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami w branży oraz przyjrzeć się kolekcjom najlepszych brytyjskich jubilerów. Od czwartku 11 czerwca do soboty 13 czerwca podczas festiwalu na Hatton Garden, londyńskiej dzielnicy jubilerów odwiedzający będą mogli przyjrzeć się procesowi projektowania i wytwarzania biżuterii w najsłynniejszych i najstarszych zakładach jubilerskich.
Warsztaty jubilerskie dla wszystkich zainteresowanych tym tematem - także dla dzieci, będą odbywać się na ulicach miasta, towarzyszyć im będą występy aktorów i muzyków.
Pokazy biżuterii, które odbędą się na specjalnie przygotowanej przestrzeni wystawienniczej, obejmą szeroki zakres zarówno tematyczny, jak i historyczny. Zobaczyć będzie można między innymi kolekcję biżuterii elżbietańskiej i jakobińskiej odkrytej przez przypadek na początku XX wieku, a także współczesne kolekcje światowej sławy projektantów, takich jak: Michael Wainwright, Shaun Leane, Theo Fennell czy Stephen Webster, których projekty noszą takie gwiazdy jak Christina Aguilera, David Bowie and Liv Tyler. Odwiedzający wystawy będą mogli również porozmawiać z ekspertami specjalizującymi się w tematyce kamieni szlachetnych, polerki, grawerki i projektowania.
Coutts London Jewellery Week organizowany jest przez Miasto Fringe w partnerstwie z London Development Agency i jest finansowany przez firmę Coutts. Więcej na www.londonjewelleryweek.co.uk