Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Diamenty są coraz tańsze | Polski Jubiler


Diamenty są coraz tańsze

Producent diamentów Gen Diamonds zamierza zamknąć jedną ze swoich kopalni. Ceny kamieni szlachetnych spadają przez kryzys, bo ludzie nie chcą kupować drogiej biżuterii, wiec firma musi ograniczać produkcję. Prezes spółki Clifford Elphick poinformował, że działalność kopalni będzie zawieszona dopóki popyt na diamenty znowu nie wzrośnie. Do tego czasu produkcja jest na granicy opłacalności - podaje forsal.pl.
Gem Diamonds nie jest pierwszą spółką, która podjęła decyzję o ograniczeniu produkcji. Wcześniej uczynili to m. in. światowy lider w produkcji diamentów De Beers oraz ZAO Alrosa. Jak podaje serwis PolishedPrices.com, ceny polerowanych diamentów spadły w ciągu ostatniego półrocza aż o 15 proc.