Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Złoto przerywa spadkową serię | Polski Jubiler

-->

Złoto przerywa spadkową serię

W czwartek po raz pierwszy od ośmiu dni kurs złota notuje wzrosty. Metalom szlachetnym pomogły spadki na giełdach, a w długim terminie pomocne powinny być też obniżki stóp procentowych w europejskich bankach centralnych.


Przez ostatnie osiem sesji złoto potaniało o 8,7%, co było najdłuższą spadkową serią od czerwca 2006 roku. Korekta nastąpiła po tym gdy kurs żółtego metalu po raz pierwszy od marca 2008 przekroczył barierę tysiąca dolarów za uncję.

„Złoto jest teraz okazją inwestycyjną i wciąż jest preferowane względem akcji i obligacji (...) Niektórzy mogli być rozczarowani, że kurs nie utrzymał się powyżej 1.000$. Ale w okolicach poziomu 900$ znajduje się silne wsparcie” – powiedział agencji Bloomberga Bayram Dincer, analityk z szwajcarskiego oddziału Dresdner Bank.