Śniadanie u Uphagena

Wystawa "... łyżek srebrnych
dwa tuziny" Srebra domowe w Gdańsku 1700-1816
Co tydzień od 2 września jedna z osób zwiedzających placówki Muzeum Historycznego Miasta Gdańska zostanie zaproszona wraz z osobą towarzyszącą na poranną ucztę w dawnym stylu na przedprożu sławnej gdańskiej kamienicy Uphagena.
Ten interesujący projekt promuje wystawę
"... łyżek srebrnych dwa tuziny"
Na wystawie w Domu Uphagena można zobaczyć świeckie srebra stołowe używane w Gdańsku w XVIII oraz początkach XIX wieku - łącznie ponad 300 obiektów pochodzących ze zbiorów polskich (29 placówek muzealnych z całej Polski). Eksponowane są wyroby produkcji miejscowej, jak i te sprowadzane do Gdańska z Berlina, Wrocławia, Poznania, Królewca oraz innych mniejszych ośrodków produkcyjnych Prus Królewskich.
Srebrne wazy oraz
zastawy Czartoryskich i Sapiehów

Na wystawie można obejrzeć nigdy dotąd niewystawiane srebrne wazy do zupy sprzed trzystu lat, kandelabry, kunsztownie zdobione cukiernice, mydelniczki i puderniczki, a nawet srebrne zastawy Czartoryskich i Sapiehów. W ramach ekspozycji widzowie mogą także podziwiać inne srebrne nakrycia stołowe: sosjerki, talerze, półmiski, sztućce, sztućce środka stołu i półmiskowe, komplety do przypraw, cukiernice, dzbanki herbaciane, kawowe i czekoladowe, kufle i filiżanki, szczypce do cukru, lichtarze i świeczniki, tace, lustra i przybory toaletowe. Ekspozycję dopełniają naczynia porcelanowe i fajansowe, chłodziarki do win, a także stoły, stoły-pomocniki oraz meble siedziskowe.
Wystawa dla każdego

[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Diana Bartnicka