Inhorgenta – w tym roku jeszcze bardziej międzynarodowa

Podczas 36. już edycji targów inhorgenta europe, które odbędą się w dniach 20-23 lutego weźmie udział prawdopodobnie rekordowa liczba wystawców. Prawie 1 200 firm z 47 krajów oraz 30 000 spodziewanych na targach gości czynią je największym wydarzeniem dla branży jubilerskiej na świecie. Na ponad 64 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni podzielonych na 6 hal zaprezentują się firmy jubilerskie, które od dawna funkcjonują już w branży, jak również duża liczba nowych wystawców, debiutujących na rynku. Zakres tematyczny targów to jak zwykle cała branża: od metali i kamieni szlachetnych po maszyny do obróbki i programy komputerowe do projektowania biżuterii.

W tym roku organizatorzy postanowili jeszcze bardziej zinternacjonalizować charakter wydarzenia i zaprosili do udziału więcej przedstawicieli z Europy Wschodniej oraz Bałkanów. Dużym zainteresowaniem już od kilku lat cieszą się również kraje azjatyckie. Chiny są jednym z państw o najsilniejszym przedstawicielstwie (40 firm w 2008 roku) tuż obok Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii oraz Hiszpanii.

2009 rok będzie należał do zegarków. Hala A1 jak miało to miejsce w poprzednich latach będzie areną współzawodnictwa między największymi firmami tej branży. Nie oznacza to jednak, że zabraknie miejsca dla mniejszych i małych producentów – wręcz przeciwnie: będzie to dla nich okazja, bo zaistnieć i pokazać się obok najsłynniejszych marek, takich jak: Casio, Breil, Sector, Fossil, Jacques Lemans czy Elysee.

Już od dziesięciu lat na targach prezentują się młodzi projektanci – jest to dla nich szansa na pokazanie się światu i głośny debiut. Nagrodą dla zwycięzców inhorgenta europe Innovation Awards – konkursu na najlepszy projekt biżuterii jest specjalna wystawa na \"Designer’s Avenue\". Wschodzącym talentom dizjanu będzie poświęcone również seminarium tematyczne \"Brand New – New Brand\".

Jak co roku dużo miejsca zostanie poświęcone również platynie, jako najbardziej ekskluzywnemu i cennemu metalowi szlachetnemu. Ponad 20 wystawców, w tym między innymi Schaffrath Brothers, Henrich & Denzel, i H.D. Krieger zaprezentuje swoją ofertę.

Lista wystawców jest wciąż otwarta. Możliwa jest rejestracja on-line na stronie www.inhorgenta.com