Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

26 pereł… w jednej ostrydze | Polski Jubiler

-->

26 pereł… w jednej ostrydze

W libańskiej restauracji \"Al Fanar\", specjalizującej się w owocach morza, matka właściciela znalazła w jednej z ostryg aż 26 pereł różnej wielkości. 50-letnia Amale Salha znalazła perły, pomagając synowi w kuchni. Ostryga pochodziła ze zwyczajnego połowu u wybrzeży Libanu.
\"Nigdy nie przyszłoby mi to do głowy, aż krzyknęłam z emocji\" - powiedziała pani Salha, która przyznała, że było to największe zaskoczenie w jej życiu. \"Kupujemy ostrygi po 10 dolarów za kilogram. Zazwyczaj znajdujemy jedną, góra dwie perły w każdej\" - dodaje Raymond, mąż Amale. Tym razem w jednej z nich znaleźli białe perły połączone ze sobą jak kiść winogron. Właściciele restauracji mają nadzieję, że ta bezcenna ostryga zostanie wpisana na listę rekordów Guinessa.