Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Kurs złota podnosi się wraz z mocniejszym euro | Polski Jubiler

-->

Kurs złota podnosi się wraz z mocniejszym euro

Zwyżka notowań eurodolara podniosła także wycenę złota, które jeszcze wczoraj było najtańsze od dwóch tygodni. Cały czas pojawiają się też doniesienia o intensywnych zakupach kruszcu dokonywanych przez jubilerów z Azji.
W środę cena złota spadła nawet do 790$ za uncję. W tym samym czasie kurs euro względem dolara osiągnął najniższy poziom od ośmiu miesięcy, zbliżając się do wartości tegorocznego minimum. Mocniejszy dolar zmniejsza zainteresowanie surowcami i czyni je droższe dla inwestorów rozliczających się w innych walutach.
Brokerzy donoszą też o silnym zapotrzebowaniu na złoto w Azji Południowo-Wschodniej. Tutaj zakupy robią jubilerzy z Indii oraz Indonezji, którzy przygotowują się do październikowych świąt będących tradycyjnym czasem zakupu złotych ozdób. Złote sztabki kupowali też inwestorzy z Tajlandii, gdzie rośnie ryzyko obalenia obecnego rządu, a sytuacja polityczna jest bardzo niestabilna.