Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Pomost między Quito a Krakowem | Polski Jubiler


Pomost między Quito a Krakowem

Miniatura budowli położonej na styku obu ziemskich półkul, małe figurki Wenus z Milo, kolorowe kosze wyplatane z włókien konopi, unikatowa biżuteria - Muzeum Etnograficzne w Krakowie przygotowało świetną wystawę poświęconą kulturze Ekwadoru, którą będzie można oglądać do końca stycznia 2009.
Wernisaż towarzyszy obchodom jubileuszu 30 lat od wpisu stolicy Ekwadoru Quito i Krakowa na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Na wystawie \"Ekwador. Wzory kultur na równiku\" prezentowane są eksponaty archeologiczne z dawnych epok, przedmioty przybliżające kulturę mieszkańców czterech naturalnych regionów Ekwadoru (np. Niziny Amazonki), współczesne wyroby artystyczne. Można obejrzeć także filmy i fotografie Borysa Malkina, polskiego podróżnika i wybitnego etnografa.