Odpowiedzialne zakupy z eBay’em

Nowoczesne zakupy dziś to coś więcej niż pójście do sklepu i kupienie potrzebnego produktu. Jeśli chcemy iść duchem czasu musimy zwracać uwagę na to, czy nasze zakupy będą etyczne, czyli zgodne z ekologicznymi i społecznymi normami.
Ebay uruchomił nową platformę e-commerce o nazwie WorldofGood.com, na której można kupić produkty, które mają pozytywny wpływ na ludzi i środowisko. Ideą przedsięwzięcia jest zachęcenie konsumentów do dostosowania wartości, jakimi się kierują do idei zakupów.
Produkty sprzedawane za pośrednictwem platformy jak również producenci, sprzedawcy oraz dostawcy będą weryfikowani przez organizacje mające zapewnić bezpieczne i komfortowe zakupy a jednocześnie potwierdzić wiarygodność firm oraz to, czy spełniają one wszelkie zasady etyczne oraz normy środowiskowe. Za pośrednictwem witryny promowani będą sprzedawcy oraz producenci \"przyjaźni konsumentom\" oraz \"przyjaźni środowisku\", których produkty zostaną podzielone na 15 kategorii. Wśród nich znajdą się między innymi kategorie takie jak: sztuka, odzież, żywność, dom i ogród oraz biżuteria. Społecznie odpowiedzialny klient wybierze produkty do domu wykonane z materiałów poddanych recyklingowi, kosmetyki nie testowane na zwierzętach, kawę sprzedawaną zgodnie z zasadami uczciwego handlu, oraz odzież z bawełny organicznej.