Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Venus Jewel dodaje nowy stopień klasyfikacji dla swoich diamentów | Polski Jubiler

-->

Venus Jewel dodaje nowy stopień klasyfikacji dla swoich diamentów

Bombaj: Venus Jewel indyjska firma kontrolowana przez Diamond Trading Co. dodała kolejny stopień klasyfikujący czystość diamentów. VS2 – oznacza kamień, który znajduje się miedzy VS2 i SI1+ w systemie klasyfikującym Venus. Brylant tej klasy będzie odznaczał się nieco mniejszą czystością od VS2. Po tej zmianie Venus Jewel będzie operować 32 stopniami do określania przejrzystości diamentów.
Różnica w cenie między diamentami sklasyfikowanymi jako VS2 a SI1+ była dość rozległa i wahała się w granicach 8% - 15% - dlatego firma postanowiła wprowadzić to rozróżnienie w celu ułatwienia zakupu. Nowa klasa jasności pozwoliła zamknąć tę lukę.
Na początku tego roku Wenus Jewel ogłosiła partnerstwo z American Society Gem (AGS).