Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Forevermark otwiera swoje laboratorium badawcze | Polski Jubiler

-->

Forevermark otwiera swoje laboratorium badawcze

Forevermark poinformowała, że otworzyła swoje pierwsze laboratoria badawcze służące klasyfikacji diamentów. W centrach badawczych w Antwerpii, Belgii i Maidenhead (UK) sklasyfikowane kamienie będą specjalnie grawerowane i oznaczane unikalnym numerem identyfikacyjnym. Pozwoli to skrócić ich czas obiegu zanim trafią za gabloty sklepowe, co będzie dużym ułatwieniem zarówno dla producenta jak i konsumentów – mówi Francois Delage – dyrektor generalny Forevermark – Jest to historyczny moment dla Forevermark – dodaje.
Generalnym założeniem tej inicjatywy jest zapewnienie konsumentom stuprocentowej pewności i komfortu podczas zakupu diamentu, który bywa trudnym zadaniem jeśli nie posiada się odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Certyfikat Forevermark stanowi dodatkową gwarancję dotyczącą jakości diamentów a także dostarcza informacji na temat cięcia, koloru, jasności i karatów.
Forevermark jest częścią grupy De Beers i opiera się na jej doświadczeniu poszukiwaniu, wydobyciu i sprzedaży diamentów.