Globalizacja gustów i trendów

Juvelirnoje
Obozrienie

Rosyjski
potencjał


Rosyjski rynek jest odporny na globalizację gustów. Jak dowodzi sondaż przeprowadzony przez miesięcznik Juvelirnoje Obozrienie rosnący popyt na wyroby z żółtego złota na świecie nie jest powszechną tendencją w Rosji.

Z relacji z targów w Bazylei wynika, że rosyjscy przedsiębiorcy z uwagą obserwują światowe trendy. Są przekonani o wysokiej jakości swoich wyrobów. Problemem jest jednak wzornictwo, które odstaje jeszcze od europejskich standardów.

Rosyjski potencjał w bursztynnictwie marnowany jest przez proceder nielegalnego wydobycia i wywozu ogromnych ilości surowca. Rosyjscy artyści zmuszeni są do kupowania go w Polsce, o czym można przeczytać w artykule o wystawie "Jantar Baltiki" w Kaliningradzie. Tymczasem w obliczu napływu konkurencyjnej, taniej biżuterii z Azji dbałość o pozycję rodzimej produkcji i jej jakości może okazać się jedyną słuszną strategią, co podkreślono w materiale poświęconym rynkowi tureckiemu.Piąta Aleja (Rzeczpospolita)

Lepsze życie diamentu


Co to znaczy, że tarcza "bierze diament"? Czy warto poprawiać stary szlif diamentu? Na te pytanie odpowiadają w dodatku Rzeczpospolitej "Piąta Aleja" bracia Lesław i Wacław Janiccy.

Ci wyjątkowi krakowscy szlifierze byli aktorami teatru Cricot 2 Tadeusza Kantora, a swoje życie dedykowali diamentom. Autorce, Ewie Kozakiewicz, zdradzają niektóre tajemnice swojego fachu i radzą, jak wydobyć życie z diamentu.

Czasem kosztem utraty masy warto poprawić stary szlif, gdyż on [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl