Pomoc w trudnych czasach

Firmy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw mają ponad 50–procentowy udział w tworzeniu polskiego PKB i dają pracę prawie 60–procentom zatrudnionych. Najwięcej firm powstaje w sektorze handlu i szeroko pojętych usług. Obserwowany trend wzrostowy jest w dużej mierze stymulowany dopływem środków unijnych czy wsparciem finansowym z urzędów pracy. Rozwój małych i średnich przedsiębiorców wspiera również Krajowy System Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.


pj_2011_12-78.jpg

System ten powstał z inicjatywy Polskiej Fundacji Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Rolę koordynatora działań systemu pełni Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W ramach Krajowego Systemu Usług (KSU) – Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje nowoczesne środki wspierające polskich przedsiębiorców. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na informacje, porady, wskazówki jak założyć firmę, jak się rozliczyć, jaką wybrać formę prawną dla nowo zakładanej firmy. KSU oferuje nie tylko fachową wiedzę z zakresu gospodarki i innowacji ale pomaga także w szukaniu finansowania, ułatwiając dostęp do pożyczek i poręczeń kredytowych.


Krajowy System Usług

KSU składa się z ponad 150 ośrodków rozsianych po całej Polsce. Wśród ośrodków Systemu znajdują się Punkty Konsultacyjne oraz ośrodki Krajowej Sieci Innowacji. Z KSU współpracuje kilkadziesiąt funduszy pożyczkowych i poręczeniowych zrzeszonych w Polskim Związku Funduszy Pożyczkowych i Krajowym Stowarzyszeniu Funduszy Poręczeniowych. Punkty Konsultacyjne KSU oferują bezpłatne usługi informacyjne dla przedsiębiorców i osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Konsultanci Punktów pomagają – krok po kroku – w sprawnym założeniu firmy, podpowiadają skąd i jak pozyskać środki finansowe na jej rozwój a także doradzą przy rozwiązywaniu problemów występujących w firmie na różnych etapach działalności. Wiedza i kom [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak