Kolię wypożyczę

pj_2011_11-19.jpgKryzys finansowy odcisnął swoje piętno na polskim rynku jubilerskim. Jednak wraz z kryzysem pojawiły się nowe podmioty gospodarcze, które zaczęły ubiegać się o klientów salonów jubilerskich. Dynamicznie rozwinął się rynek biżuterii sztucznej, ale także zaczęły pojawiać się wypożyczalnie biżuterii, które do tej pory nie funkcjonowały w naszym kraju.


W wypożyczalniach można znaleźć niemal każdy rodzaj wartościowej biżuterii – od brylantowej kolii po złoty pierścionek z cyrkonią. Ich właściciele starają się pozyskać nowych klientów poprzez stałe doskonalenie swojej oferty.


Kaucja za luksus

Wypożyczalnie biżuterii funkcjonują przede wszystkim, przynajmniej na razie, wraz z salonami sukien ślubnych i kreacji wieczorowych. Zdarzają się także takie, które oferują swoje usługi samodzielnie a z ich ofertą można zapoznać się za pośrednictwem internetu. Jednak najczęściej wypożyczalnie biżuterii oferują swoje usługi i towary jako dodatek do kreacji. Klientki mają możliwość uzupełnienia swojego stroju o niecodzienne a często także bardzo drogie dodatki, płacąc jedynie za kilkugodzinne wypożyczenie drogich kosztowności. – Wśród Polaków rośnie zapotrzebowanie na luksus, jednak niewielu z nas stać na kupno biżuterii wartej 20 czy 30 tysięcy złotych – mówi Marek Nowotnik, ekonomista. – Wypożyczalnie biżuterii oferują wartościową biżuterię za 500 – 1000 złotych, co sprawia, że klienci dysponujący taką kwotą mogą poczuć, że należą do elity – dodaje. Biżuteria oferowana w wypożyczalniach to zazwyczaj biżuteria wykonana z najdroższych metali i kamieni szlachetnych, na którą mało kto może sobie pozwolić, stąd rosnące zainteresowanie tego typu usługami. Klient decydując się na wypożyczenie biżuterii musi wpłacić kaucję, która zazwyczaj wynosi około 10 proc. wartości danego okazu biżuteryjnego oraz zapłacić za wypożyczenie kosztowności. Cena wypożyczenia kompletu biżuterii jest zróżnicowana, rzadko jednak jej wartość przekracza dwa tysiące złotych.


Preferencje klientów
[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak