Hanna Hedman

pj_2011_10-35.jpgHanna Hedman jest utalentowaną artystką pochodzącą ze Szwecji. Naukę artystyczna rozpoczęła na Western State College w USA, a następnie rozpoczęła edukację w kierunku jubilerskim na Konstfack w Sztokholmie. Na Konfstack uzyskała zarówno dyplom licencjacki (BA), jak i dyplom magistra sztuki (MFA) na wydziale złotnictwa i jubilerstwa. Zapraszam do zapoznania się z Punktem Widzenia Hanny Hedman.


Biżuteria...

Biżuteria jest dla mnie najbliższym człowiekowi rodzajem sztuki. Obiekt biżuteryjny przemawia bowiem prosto z ciała oraz podróżuje z osobą ją noszącą do różnych miejsc. Sztuka malarska nie posiada takiej mocy. Biżuteria ma mnóstwo odwołań i nie przestaje mnie fascynować.


Oświadczenie artystyczne

Piękno może być postrzegane jako próżność, lecz pociąga mnie kontrast piękna z czymś co nieprzyjemne, poważne czy niemiłe. Smutek oraz brzydota może również być czymś pięknym.pj_2011_10-19.jpg Wykorzystuję piękno, aby przyciągnąć uwagę obserwatorów, lecz jest wiele innych aspektów, które chciałabym przekazać aniżeli samo piękno. Jestem otwarta do stosowania różnych nowych metod, materiałów, technik oraz kombinacji, lecz jednocześnie zawsze mocno zakorzenionych w przeszłości. Sny na jawie są silnie zintegrowane z rzeczywistością, a historie przeszłych stuleci łączą się z codziennym życiem oraz naturą. Moje obiekty stanowią ornamentalne historie, które kuszą sugestywnym światem pełnym detali, czasem piękn [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karolina Bik