Złoty „niezbędnik” salonu jubilerskiego

W asortymencie salonów jubilerskich znajduje się przede wszystkim tradycyjna, złota biżuteria. Właściciele salonów boją się zaryzykować i wprowadzić do swoich sklepów biżuterii nowatorskiej. Jednak mimo ostrożności we wprowadzaniu nowych produktów, sprzedaż złotej biżuterii powoli wzrasta.


Warto zauważyć, że klienci decydują się także na zakup ozdób wykonanych ze złota i platyny bądź złota i srebra. Moda na łączenie metali szlachetnych trwa już kolejny sezon i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie sytuacja ta miała ulec zmianie.


Popularne zakupy

– Klienci decydują się na zakup biżuterii, szczególnie pierścionków i obrączek, w których połączone zostało złoto białe z żółtym – mówi Bolesław Mikliński, złotnik. – Nieodłącznym elementem tego rodzaju biżuterii są też kamienie szlachetne, szczególnie brylanciki – dodaje. Nie można jednak nie zauważyć, że projektanci i producenci biżuterii starają się zmieniać wzornictwo swoich produktów i nawet w tradycyjnych modelach obrączek z białego czy żółtego złota wprowadzają innowacyjne rozwiązania. – Łączenie poszczególnych metali szlachetnych nie są już tak oczywiste – mówi Bolesław Mikliński. – Tworzone są żółtobiałe kwiaty czy warkocze, które sprawiają, że wyrób biżuteryjny wyróżnia się na tle innych – dodaje. Najlepiej sprzedają się jednak modele wpisujące się w panujące na rynku trendy. – „Tradycyjne” już obrączki, które powstają w wyniku połączenia dwóch rodzajów złota – białego i żółtego – zawsze znajdują swoich zwolenników – mówi Bolesław Mikliński. Jak podkreślają właściciele salonów jubilerskich, klienci rzadko decydują się na biżuterię, która powstała w wyniku połączenia złota żółtego i czerwonego, zielonego czy różowego. – Zdarzają się klienci, którym zależy na kupnie biżuterii wykonanej z czerwonego złota, gdyż chcą nadążyć za modą, która opanowała salony jubilerskie na Zachodzie – mówi Bolesław Mikliński. – Jednak nie należą oni w naszym kraju do większości – dodaje. Podstawowym kr [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk