Złoto z metką

pj_2011_10-8.jpgW ostatnim czasie do galerii z biżuterią autorską coraz częściej wprowadzana jest biżuteria wykonana ze złota czy platyny. Właściciele butików oraz twórcy biżuterii chcą bowiem pozyskać klientów, którzy zainteresowani są kupnem „małych arcydzieł sztuki złotniczej”.


„Palma” pierścionek
z białego złota
z 48 diamentami
0,58 karatowymi,
11 szafirami pomarańczowymi
i 96 szafirami żółtymi


Galerie i butki z kosztownościami wyspecjalizowały się w sprzedaży biżuterii autorskiej. Zazwyczaj można znaleźć w nich biżuterię ze srebra i niekonwencjonalnych materiałów – ceramiki, plastiku czy tkaniny. Wykonana jest przez projektantów, którzy niejednokrotnie sygnują ją swoim nazwiskiem.


Cenne drobiazgi – inwestycja w przyszłość

– W galeriach z biżuterią autorską coraz częściej m o ż n a znaleźć złote wyroby biżuteryjne – mówi Bolesław Mikliński, złotnik. – Klienci chcą bowiem posiadać niepowtarzalną biżuterię, która wykonana została przez artystę – złotnika i nosi charakterystyczne cechy dla jego stylu – dodaje. Osoby zainteresowane kupnem biżuterii coraz częściej decydują się na zakup ozdób wykonanych przez projektantów biżuterii. – Wybredni klienci nie chcą przeznaczać swoich pieniędzy na masowo wyprodukowaną biżuterię, którą kupić może każdy – mówi Bolesław Mikliński. – Chcą podkreślać swój styl i osobowość kupując biżut e r i ę autorską, nietuzinkową. Jednocześnie zależy im, aby dokonany przez nich zakup był lokatą kapitału, dlatego też coraz częściej przeznaczają pieniądze na sztukę złotniczą – dodaje. Ceny złota stale rosną, dlatego też wielu klientów przeznacza swoje środki finansowe na zakupy biżuterii. Większość z nich zdaje sobie sprawę, że kupując biżuterię z masowej produkcji nie będzie w stanie odzyskać swoich pieniędzy, dlatego też decydują się na zakup wyrobu jubilerskiego „z metką”, czyli wykonanych przez artystę – złotnika. Konsumenci powoli zdają sobie sprawę, że inwestycja w działo sztuki jubilerskiej nie różni się od kupna obrazu malarskiego czy rzeźby. Coraz chętniej przeznaczają fundusze [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej