Badanie autentyczności kamieni szlachetnych

pj_2011_09-16.jpgZarówno diamenty jak i inne kamienie szlachetne mogą mieć niemal identyczny wygląd, a różnić się znacząco w swoich właściwościach. Jubilerzy, złotnicy czy właściciele salonów jubilerskich muszą mieć pewność, że kupowane przez nich kamienie szlachetne są kamieniami, które spełniają wszystkie normy jakościowe.

Jak na razie nie wymyślono lepszego sposobu na sprawdzenie właściwości kamienia szlachetnego, jak poddanie go badaniu przez wyspecjalizowany zespół ekspertów. W wyniku przeprowadzonego badania każdy kupujący kamienie szlachetne powinien otrzymać certyfikat, dokument dokładnie opisujący właściwości danego kamienia szlachetnego.


Laboratoria gemmologiczne

Kamienia szlachetnego nie można ocenić „na oko”, nawet najbardziej doświadczeni gemmolodzy w swojej pracy posługują się nowoczesnymi urządzeniami, które umożliwiają im prawidłową ocenę kamienienia. Na świecie istnieje kilka l a b o r a t o r i ó w gemmologicznych, które cieszą się zaufaniem i prestiżem wśród osób korzystających z ich usług. Jednym z najbardziej znanych jest laboratorium IGI (Institute of Gemology), którego siedziba znajduje się w Belgii, w Antwerpii. Jest to jedno z najbardziej znanych i cieszących się zaufaniem klientów laboratoriów, które dokonuje bezstronnej ekspertyzy właściwości diamentów, innych kamieni szlachetnych oraz biżuterii. Certyfikaty wydawane przez IGI są jednymi z najbardziej cenionych na świecie zaświadczeń określających właściwości kamieni szlachetnych. Kolejnym ośrodkiem badającym kamienie szlachetne jest HRD Antwerp. Powszechnie uważa się, że HRD oznacza jakość świadczonych usług oraz przestrzeganie najwyższych standardów. W branży działa od ponad trzydziestu lat. Znanym laboratorium gemmologicznym jest także GIA (Gemological Institute of America), które posiada siedemnaście przedstawicielstw na całym świecie, m.in. w Nowym Jorku, Hong Kongu i Antwerpii. GIA specjalizuje się w badaniu diamentów, kamieni kolorowych oraz pereł. W branży działa od 1930 roku i cieszy się zaufaniem wśród klientów na c [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk