Kamienie szlachetne nadal w modzie

pj_2011_09-4.jpgWłaściciele salonów jubilerskich nadal sprzedają biżuterię z diamentami. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się pierścionki z małymi kamieniami szlachetnymi. Pomimo kryzysu na światowych rynkach biżuteria z kamieniami szlachetnymi znajduje swoim odbiorców.


Z całą pewnością wpływ na taki stan rzeczy ma moda na pierścionki zaręczynowe z brylantami. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie popyt na diamentową biżuterią zmniejszył się.


Małe kamienie

Właściciele salonów jubilerskich oraz złotnicy kupują małe kamienie jubilerskie, ponieważ cieszą się one największym zainteresowaniem wśród kupujących. – Moda na pierścionki z diamentowymi oczkami nie przemija, dlatego też w każdym niemal salonie klienci mogą dokonać zakupu diamentowej biżuterii – mówi Bodgan Wyżykiewicz, jubiler. – Złotnicy i jubilerzy tworzą bądź kupują gotową biżuterię, która inkrustowana jest kamieniami szlachetnymi, najczęściej diamentami, gdyż ta sprzedaje się najlepiej – dodaje. Największym zainteresowaniem kupujących cieszą się pierścionki z kamieniami, których wielkość nie przekracza 0.50Ct. Najpopularniejsze są kamienie 0,30Ct, które oprawione zostają w białe złoto bądź platynę. – Klienci decydują się na zakupy przede wszystkim pierścionków i obrączek z diamentami – mówi Bodgan Wyżykiewicz. – I mimo że rzadko przeznaczają na zakup pierścionka więcej niż trzy tysiące złotych, to decydują się na biżuterię z brylantami – dodaje. Najlepiej sprzedaje się najtańsza biżuteria z kamieniami szlachetnymi. Klienci salonów jubilerskich średnio na zakup biżuterii przeznaczają od pięciuset do trzech tysięcy złotych. Właściciele salonów jubilerskich podkreślają, że stosunkowo dobrze sprzedaje się najtańsze pierścionki z brylantami, których ceny nie przekraczają tysiąca dwustu złotych. – Pierścionek z brylantowym oczkiem w salonie jubilerskim można kupić już za pięćset złotych – mówi Bogdan Wyżykiwicz. – Są to jednak kamienie kiepskiej [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl