Biżuteria na plusie

pj_2011_09-33.jpgBrak stabilizacji na rynkach finansowych nie musi źle wróżyć branży jubilerskiej, która nie ma powodów do obaw. Z opublikowanego raportu KPMB wynika, że w 2010 roku wydatki Polaków na biżuterię wyniosły 1 164 mln złotych. Raport wskazuje także, że w najbliższym czasie, mimo niestabilnej sytuacji ekonomicznej, wydatki Polaków na dobra luksusowe będą rosły.


Z raportu opublikowanego przez KPMB, międzynarodową sieć firm świadczących usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego, wynika, że w naszym kraju z roku na rok rośnie zainteresowanie kupnem luksusowych towarów i usług.


Luksusowe marki w Polsce

Dowodem na stały rozwój branży jubilerskiej jest z całą pewnością pojawianie się w ostatnim czasie na polskim rynku marek luksusowej biżuterii i zegarków, jak choćby A. Lange & Söhne, firmy produkującej zegarki. Debiuty światowych gigantów świadczą o stale poszerzającym się polskim rynku dóbr luksusowych. – Powszechnie wiadomo, że podczas kryzysu najwięcej tracą najbiedniejsi – mówi Marek Nowotnik, ekonomista. – Bogaci klienci nie zrezygnowali i w najbliższym czasie nie zrezygnują z zakupów dóbr luksusowych. Nie można także wykluczyć, że zwiększą swoje wydatki na biżuterię i złoto czy kamienie lokacyjne – dodaje. Biżuteria, nie tylko sygnowana logiem znanych i luksusowych marek, cieszy się sporym zainteresowaniem klientów w naszym kraju.


Coraz więcej zamożnych klientów

Optymizmem powinien także napawać fakt, że w 2010 roku liczba zamożnych Polaków wzrosła w porównaniu z 2009 rokiem o niemal 10 proc. W 2009 roku − jak podaje raport przygotowany przez KPMB − bogatych Polaków było 606 tysięcy, podczas gdy w zeszłym roku ich liczba zwiększyła się do 620 tysięcy osób. Za osoby bogate uznane zostały te, których dochód roczny wyniósł ponad 85,5 tysiąca brutto. Z raportu wynika także, że najwięcej, gdyż niemal jedna trzecia wszystkich zamożnych Polaków, mieszka w województwie mazowieckim. Stale powiększająca się liczba bogatych Polaków − zdaniem an [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak