Banki dbają o firmy

pj_2011_06-62.jpgMałe i średnie firmy to sektor bardzo ważny dla banków. Ostanie tygodnie pokazują wzrost zainteresowania tą grupą klientów. Mali przedsiębiorcy mogą czuć się zadowoleni, gdyż banki przypomniały sobie o nich i wiele z nich przygotowało specjalne oferty.


Z myślą o klientach stworzona została oferta, dzięki której przedsiębiorca w ramach jednej weryfikacji i bez zabezpieczenia materialnego może skorzystać z kredytu obrotowego w rachunku bieżącym, kredytu obrotowego w rachunku kredytowym lub gwarancji bankowej. Warunkiem jest maksymalne zaangażowanie w kwocie nie większej niż 500 tysięcy złotych z tytułu jednego lub kilku produktów oferowanych w ramach takiego pakietu.


DOSTĘPNOŚĆ OFERTY

Produkty są łatwo dostępne i – poza wekslem oraz pełnomocnictwem do rachunku – nie wymagają rzeczowych zabezpieczeń wierzytelności. W zależności od potrzeb firmy, może ona elastycznie dobierać najdogodniejsze w danej chwili rozwiązania kredytowe z okresem finansowania nawet do 2 lat. Firmy szukają różnych form finansowania działalności gospodarczej. Jedną z nich jest – jak dotąd rzadko kojarzona w tej roli – pożyczka hipoteczna. Pożyczkę hipoteczną można określić jako produkt uniwersalny. Łączy ona w sobie kredyt obrotowy przeznaczony na bieżącą działalność oraz kredyt inwestycyjny – przeznaczony na konkretną inwestycję. Dużym udogodnieniem dla klienta jest możliwość pozyskania środków na finansowanie działalności bez konieczności dokumentowania celu, na jaki środki te zostaną przeznaczone. Pożyczkę można również przeznaczyć na spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań kredytowych. Takie rozwiązanie pozwala na skonsolidowanie wszystkich kredytów w jeden i poprawia płynność finansową firmy.


POŻYCZKA HIPOTECZNA

Pożyczka hipoteczna skierowana jest do przedsiębiorstw, w których w skład majątku wchodzą nieruchomości. Zabezpieczenie w postaci hipoteki daje pożyczkodawcy większe poczucie bezpieczeństwa, co nie jest bez znaczenia przy ocenie wniosku kredytowego. Ostateczna kwota pożyczki zawsze jest uzależniona od zdolności kredytowej firmy oraz wartości zabezpieczenia (nieruchomo [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak