Niemy sprzedawca

pj_2011_06-1.jpgKażdy właściciel salonu jubilerskiego, poza zapewnieniem klientom możliwości wyboru biżuterii z różnorodnych jej rodzajów, musi także zadbać, aby wybrana przez odbiorcę ozdoba została odpowiednio opakowana.


Opakowanie biżuterii jest jednym z niezbędnych elementów, nie tylko marketingu prowadzonego przez dany salon jubilerski, ale także budowania wizerunku salonu w oczach klientów. Nie można także zapominać, że pudełko na biżuterię jest najtańszą formą reklamy.


Moda na pudełka

Opakowanie pełni olbrzymią rolę w procesie sprzedażowym. Jednak w przypadku biżuterii rola, jaką przypisujemy opakowaniu, jest zgoła inna niż w przypadku innych produktów. Pudełko jubilerskie daje sposobność na wyeksponowanie walorów estetycznych biżuterii, stanowi tło dla niej. Firmy specjalizujące się w sprzedaży opakowań starają się spełnić wszystkie oczekiwania, jakie stawiają przed nimi klienci oraz nadążać za trendami panującymi w modzie opakowań. Niemal wszystkie mają w swojej ofercie opakowania, które przeznaczone są na poszczególne rodzaje biżuterii. Nie można zapominać, że zupełnie inaczej powinny zostać opakowane kolczyki a inaczej pierścionek zaręczynowy. Tak samo nie można pakować delikatnej, stylowej biżuterii w pudełko przeznaczone na biżuterię ekstrawagancką, nowoczesną czy wyrazistą, która cieszy się w tym sezonie dużym zainteresowaniem klientów. Specjaliści ds. marketingu podkreślają także, że właściciele salonów jubilerskich nie powinni korzystać z tych samych opakowań przez cały rok. Wraz ze zmianą sezonu zmienia się także kolorystka, która znajduje swoje odzwierciedlenie także w dziedzinie opakowań. Co innego bowiem pasuje do biżuterii, która kupowana jest jako prezent gwiazdkowy, a co innego jeśli pudełko przeznaczone jest na prezent z okazji komunii czy chrztu. Okolicznościowe opakowania znajdują się w ofercie niemal wszystkich firm sprzedających akcesoria jubilerskie na polskim rynku. Właściciele salonów jubilerskich powinni pamiętać, że inaczej powinna opakowana zost [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak