Klientki preferują kolczyki

Właściciele salonów jubilerskich muszą uzupełniać swój asortyment wraz ze zmianami dokonującymi się na rynku jubilerskim oraz obowiązującą w danym sezonie modą. Niemal w każdym sklepie z biżuterią można znaleźć popularne charmsy, beadsy czy bransoletki ze skóry, srebra czy złota. Jednak w tym sezonie na polskim rynku jubilerskim obowiązywać będzie moda na kolor, co musi spowodować zmiany w salonach jubilerskich.

pj_2011_06-2.jpg

Właściciele salonów jubilerskich muszą zdecydować się na zamówienie do swoich salonów modnej biżuterii. Obserwując rynek można zauważyć, że najrzadziej decydują się oni na zamawianie kompletów biżuterii.


Eksperymenty z formą

− Polskie społeczeństwo jest dość konserwatywne w zakresie kupna biżuterii – mówi Bogdan Wyżykiewicz, jubiler. – Biżuteria jest przedmiotem utylitarnym, służącym do ozdoby ciała, dlatego też większość klientów zainteresowana jest kupnem tradycyjnych ozdób – dodaje. Niemniej coraz częściej klienci polskich salonów jubilerskich zdecydowani są na zakup dodatków, które zyskują popularność i prezentowane są jako najmodniejsze w sezonie. Zamawiając asortyment do salonów jubilerskich ich właściciele kierują się nie tylko jej popularnością, ale także preferencjami dominującymi wśród stałych klientów salonu. – Właściciele salonów jubilerskich rzadko eksperymentują w przypadku zamawiania biżuterii do swojego salonu jubilerskiego – mówi Marcin Jagoda, współwłaściciel hurtowni biżuterii Albin. – Przede wszystkim kupują klasyczne modele biżuterii dodatkowo uzupełniając je biżuterią modną i popularną wśród klientów w całej Polsce – dodaje. Z asortymentu hurtowni srebra najczęściej wybieraną biżuterią są łańcuszki, bransoletki, charmsy i beadsy. Właściciele salonów jubilerskich uważają, że taka forma biżuterii znajdzie się w sferze największego zainteresowania w [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk