Weekend SREBRA w Legnicy

pj_2011_06-21.jpgZakończyła się 32. edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO, podczas której odbyło się 16 wystaw, spotkania z artystami, 20. urodziny STFZ, promocja książki podsumowującej „srebrne sesje”, koncert i happeningi. Podczas ogłoszenia laureatów 20. MKSZ SEXY wręczono nagrody pieniężne oraz rzeczowe o łącznej wartości ponad 50 tys. zł.


20 i 21 maja Legnica po raz kolejny gościła artystów i miłośników sztuki złotniczej z kraju i zagranicy. W srebrnej „stolicy” nie zabrakło autorów, których prace znalazły się pośród 1200 prezentowanych na wystawach obiektów, przedstawicieli firm i stowarzyszeń, nieformalnych i formalnych grup artystycznych oraz tłumu zainteresowanych gości.


Początek Festiwalu

Inauguracja LFS miała miejsce w piątkowe popołudnie. Festiwal rozpoczął się otwarciem Holowni – wystawy na której tradycyjnie zaprezentowano prace zgłoszone do konkursu SEXY, ale niezakwalifikowanpj_2011_06-25.jpge do wystawy głównej (w tym roku na konkurs napłynęło 453 prac zgłoszonych przez 253 artystów z 33 krajów). Ekspozycji towarzyszyły „sexy” plakaty, nadesłane na konkurs graficzny przez studentów Akademii Sztuk Pięknych z całego kraju. Następnie w Galerii Srebra pod Przepiórczym Koszem Michalina Owczarek zadebiutowała w roli autorki subtelnej biżuterii. Nieco później, w przestronnych, zabytkowych salach Akademii Rycerskiej odbył się pokaz „Re-cykli” Mariusza Gliwińskiego (autor pojawił się na wernisażu w towarzystwie modelek ubranych w zaprojektowane przez niego stroje i biżuterię) oraz otwarcie „Pr [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl