Plastik i drewno

pj_2011_05-31.jpgPodobnie jak zmieniająca się z sezonu na sezon moda proponowana przez projektantów ubrań, tak samo biżuteria musi zmieniać swoje oblicze, aby klienci zainteresowani byli jej kupnem. Zmienia się kolorystyka, w jakiej produkowane są poszczególne okazy biżuteryjne, ale także coraz częściej zmienia się materiał, z których są one tworzone.


Dużą popularnością wśród klientów zainteresowanych kupnem biżuterii cieszy się srebro, jednak nie słabnie także popularność biżuterii znacznie tańszej, wykonanej z miedzi, blachy, plastiku czy drewna. W sklepach można znaleźć biżuterię wykonaną już niemal ze wszystkiego. Jednak nie można zapominać, że w sezonie wiosenno-letnim dużą popularnością cieszyć się będzie biżuteria kolorowa, najczęściej plastikowa.


Im więcej tym lepiej

– Zmieniająca się moda powoduje, że klientom zależy, aby ich dodatki doskonale komponowały się z nowymi ubraniami – mówi Michał Maciejewski, właściciel sklepu Biżuteria dla każdego. – W ostatnim czasie zauważamy zmianę klientów w podejściu do biżuterii – zaczęła liczyć się dla nich przede wszystkim „aktualność” danego dodatku – dodaje. Biżuteria noszona latami, wykonana z drogocennych materiałów, nie jest kupowana masowo, natomiast tanie dodatki sprawią, że wiele kobiet decyduje się na ich zakup, aby sprostać wymaganiom współczesnej mody. Dużą popularnością wśród klientów cieszy się wobec powyższego biżuteria plastikowa. – Plastik jest materiałem niezwykle uniwersalnym – zauważa Marcin Bagiński, projektant. – Można z niego wykonać wszystko, zarówno biżuterię „autorska”, jak i tak zwaną „biżuterię modową” – dodaje. Należy pamiętać, że plastik jest przede wszystkim materiałem tanim, co powoduje, że na polskim rynku jubilerskim możemy znaleźć masę dodatków z niego wykonanych. – W hurcie biżuterię plastikową można kupić już za złotówkę od sztuki – m ó w i M i c h a ł Maciejewski. – Nie powinno wobec tego dziwić olbrzymia ilość plastikowej biżuterii, którą możemy znaleźć na naszym rynku – dodaje. Z plastiku można stworzyć niemal wszystko, od plastikowych perełek i koralików aż po wyszukane formy przypominające rzeźby. Klienci ze względu na cenę plastikowych dodatków często decydują się na ich zakup. Nie można zapominać, że wpływ na taki stan rzeczy ma, oprócz mody, także dostępność tego rodzaju dodatków. Plastikową biżuterię można bowiem znaleźć niemal wszędzie – od stoisk w supermarketach po przenośne stoiska na rynkach miast. – Nie można jednak zapominać, że plastikowa biżuteria to nie tylko tanie, tandetne dodatki, które importowane są do naszego kraju z krajów azjatyckich – mówi Marcin Bagiński. – W plastiku tworzą także nasi rodzimi twórcy, których biżut [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk