Ludowo i ekologicznie

Trendy na rynku jubilerskim ukazują, że klienci zainteresowani są kupnem dwóch rodzajów biżuterii. Z jednej strony zależy im na masywnej, kolorowej, widocznej biżuterii, z drugiej strony poszukują form delikatnych, do których wykonania użyte są minimalne ilości materiału.


Właściciele salonów jubilerskich i galerii starają się spełnić oczekiwania klientów i zamawiają do swoich punktów biżuterię wykonaną z niecodziennych materiałów, wśród których jednym z najpopularniejszych jest len, rzemień i wszelkiego rodzaju tkaniny.


Ekologiczne trendy

Na polskim rynku jubilerskim, podobnie jak na rynkach zachodnich, dużą popularnością cieszy się biżuteria ekologiczna. Moda na ekologiczne dodatki rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie. Klienci chcą posiadać biżuterię, która będzie wpisywała się w najnowsze trendy modowe, stąd też duże ich zainteresowanie biżuterią wykonaną z lnu. Warto zauważyć, że len stał się ostatnio jednym z najmodniejszych materiałów do produkcji biżuterii. Szczególnie popularne stały się naszyjniki, do których stworzenia wykorzystano ten niecodzienny materiał. Projektanci biżuterii proponują klientom zarówno same lniane sztuki, które można powiesić na szyi czy nadgarstku, jak i naszyjniki, które powstały z połączenia lnu z kamieniami szlachetnymi, bursztynem, koralem czy tkaniną. – Lniana biżuteria jest biżuterią delikatną, zwiewną, przez co doskonale pasuje do letnich ubrań – mówi Karolina Suchodolska, projektantka. – Len daje niezliczone możliwości. Można go łączyć niemal ze wszystkim, przez co każda kobieta znajdzie w tego rodzaju biżuterii coś dla siebie – dodaje.


Klientki zainteresowane są kupnem biżuterii, w której len został połączony z bursztynem czy perłami. – Od dłuższego czasu możemy zauważyć, że Polki bardzo chętnie kupują perły – mówi Mikołaj Krychowski, właściciel zakładu jubilerskiego Magnolia. – Kupowały sznury pereł, kolczyki z perełkami czy bransoletki, teraz przyszł [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej