Ceramika w salonie jubilerskim

pj_2011_05-13.jpgZakończone w Bazylei targi jubilerskie i zegarmistrzowskie ukazały, że wielu klientów zainteresowanych jest kupnem biżuterii i zegarków, do których wytworzenia wykorzystano ceramikę. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jak takie zachowania klientów rynków międzynarodowych wpłyną na polski rynek jubilerski, można jednak mieć nadzieję, że również klienci w polskich salonach będą zainteresowani kupnem ciekawej biżuterii z ceramiki.


Ceramika powoli podbija serca międzynarodowej publiczność, która zachwyca się innowacyjnością i niecodziennością biżuterii z niej wykonanej. Gliniana biżuteria otwiera przed twórcami biżuterii jak i konsumentami nowe możliwości.


Dzieła sztuki malarskiej

– Tworzenie biżuterii z ceramiki pozwala jej twórcy na maksymalne wykorzystanie materiału – mówi Magdalena Lenszkowska, projektantka biżuterii. – To nie tylko biżuteria, ale także działo sztuki malarskiej czy rzeźbiarskiej – dodaje. Biżuteria z ceramiki podbija serca miłośników biżuterii dzięki możliwościom jakie daje ten oryginalny materiał. Projektanci biżuterii, dzięki dowolnemu modelowaniu ceramiki, tworzą niecodzienne wzory i starają się maksymalnie wykorzystać możliwości jakie otwiera przed nimi znany od tysiąca lat materiał. – Pierścionki, broszki czy kolczyki stworzone z ceramiki są jednocześnie małymi, „przenośnymi” obrazami, które można zawsze ze sobą zabrać – mówi Magdalena Lenszkowska. – Na biżuterii wykonanej z ceramiki można namalować dosłownie wszystko – od delikatnego motywu kwiatowego po trójwymiarowe obrazy. Wszystko zależy od fantazji twórcy – dodaje. Obserwując polski rynek jubilerski można zauważyć, że zainteresowanie biżuterią wykonaną z ceramiki powoli rośnie. Klienci bowiem coraz częściej sięgają po wyroby, które wykonane są z niecodziennych materiałów. Warto zauważyć także, że ceny w segmencie biżuterii ceramicznej, zupełni [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk