Biżuteria autorska w salonie jubilerskim

pj_2011_05-8.jpgWłaściciele salonów jubilerskich niechętnie decydują się na zamawianie do swoich sklepów tzw. biżuterii modowej. Wychodzą z założenia, że w salonach jubilerskich powinna znajdować się biżuteria wykonana jedynie z metali szlachetnych, a kosztowności wykonane z materiałów nieszlachetnych nie powinny znajdować się w asortymencie.


Jednak nie można zapominać, że „biżuteria modowa” to nie tylko niskiej jakości ozdoby, ale także dzieła wykonane przez artystów, którzy tworzą biżuterię modną i odpowiadającą oczekiwaniom klientów.


Eksperymenty z materiałem

Projektanci biżuterii wykorzystują niemal każdy rodzaj materiału w swojej biżuterii. Tworzą nie tylko ze złota czy srebra, ale także z plastiku, drewna czy tkaniny. Przełamują obowiązujące tendencje i starają się zaskakiwać klientów niecodziennymi rozwiązaniami. Ich biżuterię można znaleźć przede wszystkim w coraz liczniej pojawiających się na polskim rynku jubilerskim galeriach z biżuterią autorską. Klienci pojawiający się w tych punktach zainteresowani są kupnem nietuzinkowej biżuterii, która będzie podkreślała osobowość osoby ją noszącej. – Klienci zainteresowani są kupnem biżuterii, która umożliwi wyeksponowanie ich niepowtarzalnego stylu – mówi Karolina Pszonikowska, specjalistka ds. marketingu. – Coraz więcej osób decyduje się na kupno biżuterii autorskiej, która nie musi być wykonana z metali szlachetnych zamiast biżuterii masowej, którą można znaleźć niemal wszędzie – dodaje. Moda na posiadanie autorskich kolekcji biżuterii do naszego kraju jeszcze nie dotarła, jednak specjaliści od rynku jubilerskiego zauważają, że w najbliższej przyszłości biżuteria wykonana przez projektantów będzie cieszyła się coraz większym zainteresowaniem kupujących. – Klienci szukają oryginalnych dodatków, które nie tylko będą doskonałym [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej