Nieszlachetna biżuteria

pj_2011_05-12.jpgStale rosnące ceny kruszców powodują, że znaczna część klientów decyduje się na kupowanie biżuterii wykonanej z innych rodzajów materiałów niż metale i kamienie szlachetne. Klienci stale kupują biżuterię, jednak częściej niż w ciągu ostatnich lat decydują się na zakup biżuterii wykonanej ze znacznie tańszych materiałów.


Nie oznacza to, że klienci przestali się interesować się wysokiej jakości produktami wykonanymi przez uznanych projektantów, wręcz przeciwnie – poszukują oni jednak biżuterii, która będzie nie tylko piękna i nowoczesna, ale także tańsza od kosztowności, na które kiedyś decydowali w salonach jubilerskich.


Zmiany na rynku biżuterii

Obserwując rynek biżuteryjny na świecie można zauważyć walkę pomiędzy twórcami biżuterii wykonanej z metali szlachetnych z biżuterią wykonaną ze znacznie tańszych materiałów, która zachęca swoich zwolenników innowacyjnym wzornictwem. Kosztowna biżuteria przez klientów postrzegana jest coraz częściej jako ekskluzywny dodatek, który świadczy o prestiżu osoby go noszącej. Twórcy współczesnej biżuterii starają się tworzyć ozdoby, które nie będą tylko podkreślały status materialny osoby ją noszącej, ale przede wszystkim indywidualność stylu posiadacza biżuterii. Warto zauważyć, że jeszcze do niedawna społeczeństwo było znacznie bardziej tradycyjne niż teraz. W salonach jubilerskich w całej Europie kupowana była tradycyjna biżuteria, która traktowana była zarówno jako lokata kapitału, jak również drogocenny przedmiot przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jednak zmieniające się trendy, a przede wszystkim zmiana sposoby życia spowodowała, że klienci zaczęli oczekiwać od twórców biżuterii, aby ozdoby, które zamierzą kupić [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej