Szlachetne kruszce i kamienie szlachetne

pj_2011_03-4.jpgW świadomości Polaków kamienie szlachetne muszą zostać połączone w biżuterii ze szlachetnymi metalami. W salonach jubilerskich trudno znaleźć biżuterię, do której wytworzenia zostały wykorzystane kamienie szlachetne w połączeniu z metalami nieszlachetnymi, takimi jak stal czy tytan.


Producenci tworząc biżuterię z kamieniami szlachetnymi rzadko wykorzystują do jej produkcji srebro. Mimo że metal ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów salonów jubilerskich.


Przede wszystkim złoto

Serca odbiorców niemal w całej Europie Zachodniej podbiło niedawno złoto w kolorze czerwonym i zielonym. Dużą popularnością cieszyło się także różowe złoto, które wykorzystywane było do produkcji biżuterii damskiej a nawet męskich dodatków, szczególnie kopert do zegarków. W Polsce jednak moda na te wyroby nie przyjęła się. Polacy upodobali sobie złoto w kolorze białym – najczęściej kupują biżuterię z niego wykonaną. Nie można zapominać, że w naszym kraju bardzo dobrze sprzedaje się również biżuteria wykonana ze złota żółtego, która zdobiona jest kamieniami szlachetnymi. – Najczęściej sprzedawana jest biżuteria wykonana z białego złota, bardzo często inkrustowana diamentami – mówi Michał Brydziński, jubiler. – Moda dyktuje warunki, nic więc dziwnego, że mało kto wyobraża dziś sobie inny pierścionek zaręczynowy niż pierścionek z białego złota z brylantem – dodaje. Producenci biżuterii wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują biżuterię wykonaną z białego złota z kamieniami szlachetnymi. W ich wzorach można znaleźć pierścionki, zawieszki i kolczyki wykonane z białego złota, w którym umieszczone zostały kamienie szlachetne, najczęściej diamenty i rubiny. – Biżuteria z żółtego złota to przede wszystkim obrączki oraz pierścionki z szafirami – mówi Tadeusz Mickowski, właściciel salonu jubilerskiego MORI sp. z o.o. – W przypadku biżuterii z szafirowymi oczkami Polacy są tradycjonalistami, najbardziej podoba im się biżuteria klasyczna – dodaje. Oczywiście [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej