Kamienie szlachetne dla jubilera

pj_2011_03-65.jpgProducenci i twórcy biżuterii coraz częściej stoją wobec dylematu, skąd wziąć odpowiednie kamienie jubilerskie do produkcji swojej biżuterii. Na rynku pojawia się coraz większa liczba podmiotów gospodarczych, które oferują kamienie jubilerskie po okazyjnych cenach. Polscy twórcy biżuterii coraz częściej także dokonują zakupów kamieni szlachetnych za pośrednictwem sieci.


Nie można jednak zapominać, że kupowanie kamieni jubilerskich obarczone jest dużym ryzykiem i każda osoba dokonująca zakupów powinna dołożyć wszelkiej staranności, aby nie stać się ofiarą oszustwa.


Kamienie w biżuterii

Kamienie szlachetne są jednym z podstawowych produktów, które musi posiadać każda osoba zawodowo zajmująca się produkcją biżuterii. To one bowiem są w biżuterii najważniejsze. Decydując się na zakup kamieni szlachetnych, jubilerzy muszą zwracać szczególną uwagę zarówno na właściwości estetyczne kamienia, jak i na ich jakość i cenę. – Twórcy biżuterii ostatnio zwracają uwagę przede wszystkim na cenę kamienia szlachetnego – mówi Bartłomiej Wiśniewski, jubiler. – Jakość i właściwości kamienia nie są dla nich priorytetem – dodaje. Dlatego też coraz więcej podmiotów gospodarczych zajmujących się obrotem kamieniami szlachetnymi na polskim rynku stara się zachęcić potencjalnych kupujących wszelkiego rodzaju promocjami i obniżkami cen. Zazwyczaj jest to tylko efekt marketingowy, którego zadaniem jest zainteresować potencjalnego klienta swoimi towarami, podczas gdy cena kamienia jest odpowiednia do jego wartości rynkowej. Jednak nie można wykluczyć, że pod działaniami promocyjnymi kryją się oszustwa. Na polskim rynku pojawiają się bowiem oferty, w których kamienie szlachetne oferowane są po cenach znacznie niższych niż wynosi ich wartość rynkowa. W takiej sytuacji nie należy oczekiwać, że kamienie szlachetne, które zamierzamy kupić, będą spełniały nasze oczekiwania. – Należy pamiętać, że niska cena nie zawsze jest oznaką promocji – mówi Bartłomiej Wiśniewski. – Znacznie częściej sprzedawcy, bazując na niewiedzy kupujących, oferują niskowarto [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej