Oczko z brylancikiem

pj_2011_03-42.jpgDiamenty są kamieniami, które w Polsce sprzedają się najlepiej. Klienci kupują pierścionki z diamentowymi oczkami, a jubilerzy spełniając ich oczekiwania oferują najbardziej nawet wyszukane wzory z tymi drogocennymi kamieniami szlachetnymi.


Mimo kryzysu w branży jubilerskiej, biżuteria z diamentami, a w szczególności pierścionki z brylantami, cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Polacy wybierają zazwyczaj klasyczne pierścionki z brylantowymi oczkami, jednak coraz częściej można spotkać się z przełamywaniem mody na klasyczne modele.


Obrączki i pierścionki

W każdym niemal salonie jubilerskim w Polsce oferowane są kolekcje diamentowej biżuterii. Szczególnie duży wybór znajduje się w asortymencie pierścionków z brylantowymi oczkami. – W naszym kraju najlepiej sprzedaje się biżuteria z małymi brylancikami, których jakość nie jest najlepsza – mówi Piotr Wigoliński, importer diamentowej biżuterii. – Jednak w naszym społeczeństwie można zauważyć tendencje, że lepszy byle jaki diament niż każdy inny kamień szlachetny – dodaje. Małe kamienie niskiej jakości nie są drogie, co z kolei powoduje, że klienci coraz częściej wybierają modne pierścionki z brylantami. Moda na pierścionki z brylantami, która przywędrowała do nas z Zachodu, spowodowała, że coraz popularniejsze są także obrączki z tymi drogocennymi kamieniami. Klienci salonów jubilerskich w ciągu ostatniego roku znacznie częściej niż dotychczas decydowali się na zakup obrączki inkrustowanej brylantem. – Obrączka, szczególnie damska, jest dostosowywana do preferencji klientki, ale także do pierścionka zaręczynowego − mówi Michał Brydziński, jubiler. – Producenci biżuterii z diamentami dostosowują swoją ofertę do preferencji klientów i przygotowują szeroką paletę obrączek z brylantowymi oczkami. Właściciele salonów jubilerskich podkreślają, że rzadko kupowana jest biżuteria z diamentami dużymi, pełnowartościowymi. – Oferta w polskich salonach jest bogata, jednak klienci nie kupują najdroższej biżuterii, gdyż nie stać ich na to – mówi Michał Brydziński. [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej