Biżuteria z szafirem i rubinem

pj_2011_03-27.jpgPierścionki z szafirowymi i rubinowymi oczkami cieszą się w Polsce dużą popularnością. Klienci salonów jubilerskich bardzo często decydują się na zakup biżuterii z tymi kamieniami.


W salonach jubilerskich najczęściej kupowane są złote pierścionki z szafirowymi oczkami, ale swoich odbiorców znajdują także kolczyki i zawieszki, do których wytworzenia wykorzystano niebieskie szafiry. Można zaobserwować także renesans rubinu, który jeszcze do niedawna był kamieniem zapomnianym przez Polaków, a teraz biżuteria z niego wykonana znajduje coraz liczniejsze grono odbiorców.


Kamienie od zawsze popularne

Szafir należy do tej samej grupy korundu co rubin. Gemmolodzy stwierdzili, że barwa szafiru jest skutkiem domieszek związków żelaza i tytanu. Te najpiękniejsze pochodzą z Kaszmiru – mają głęboką, czystą barwę o odcieniu aksamitnym, co powoduje, że kamień wydaje się nieprzezroczysty. Szafiry z Syjamu są o wiele jaśniejsze i nie mają aksamitnego blasku kamieni kaszmirskich. Najbardziej pożądane przez jubilerów kamienie pochodzą ze Sri Lanki. Na polskim rynku można spotkać także kamienie z Australii – ciemne szafiry, które w świetle sztucznym wydają się nieprzezroczyste, prawie czarne. Szafiry występują także w Birmie, Afganistanie, Pakistanie, Chinach, w górach Uralu i Tanzanii. Warto zauważyć, że i na ziemiach polskich w okolicy Złotoryi wydobywano te drogocenne kamienie. – Szafiry są kamieniami, które cieszą się dużą popularnością wśród naszych rodaków – mówi Tadeusz Mickowski, właściciel salonu jubilerskiego MORI sp. z o.o. – Moim zdaniem wynika to z faktu, że szafiry są powszechnie znane przez Polaków i moda na nie przemija wraz z pojawieniem się nowych trendów w modzie jubilerskiej – dodaje. Na biżuterię z szafirami zawsze znajdą się klienci, stąd też w salonach jubilerskich można znaleźć nowoczesne kolekcje biżuterii z niebieskim kamieniem.


Tradycyjne wzory
[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk